Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo 2°C

„Já lidi nepotřebuju, oni potřebují mě.“ Julia Roberts promlouvá hlasem přírody

„Slábnu-li já, slábnete i vy,“ varuje Julia Roberts jako hlas přírody.  (Autor: Blesk/Profimedia/Reuters)
Autor: mts - 
11. listopadu 2015
19:02

Unikátní kampaň připravila organizace Nature Is Speaking, což v překladu znamená Příroda promlouvá. Světové osobnosti propůjčily svůj hlas několika videím. Například hollywoodská herečka Julia Roberts promlouvá hlasem přírody.

„Někteří mě nazývají přírodou. Jiní mi říkají Matka příroda. Jsem tu více než 4,5 miliardy let. 22 500krát déle než vy,“ říká Julia na úvod a hned je jasné, že cílem videa je donutit lidi uvažovat nad tím, zdali by se neměli k přírodě chovat lépe.

Já lidi vlastně ani nepotřebuju, oni potřebují mě. Ano, na mně záleží vaše budoucnost. Když se mi daří, daří se i vám. Když slábnu, slábnete se mnou. Nebo i hůř,“ apeluje dál podmanivý hereččin hlas.

Příroda také připomíná, že nakrmila větší druhy, než je lidstvo. Ale také některé nechala vyhladovět.


Lidé by si neměli dělat nároky na lesy nebo vodu. „MÉ oceány, MÁ půda, MÉ proudící potoky, MÉ lesy. Všechny vás můžou přijmout, nebo zatratit,“ varuje Julia.

„Jak se rozhodnete žít každý den, jestli si mě vážíte, nebo ne, je mi vcelku jedno. Tak či tak, vaše činy rozhodnou o vašem osudu, ne o mém. Já jsem příroda, já půjdu dál, já jsem připravena se vyvíjet. A ty? Příroda nepotřebuje lidi. Lidi potřebují přírodu,“ uzavírá.

Další z kampaní namluvili například Harrison Ford, Penélope Cruz či Robert Redford.

Podívejte se na video:

ladybug ( 12. listopadu 2015 01:36 )

Než bude z naší planety mrtvá koule plná smetí, nikdo z nás už tady nebude. Jo a 99% lidí se chovají k naší planetě slušně? Ani náhodou! Proto jsou oceány, řeky a jezera za***ný až hrůza. Všude, kde lidé žijou, je binec.

naidka ( 11. listopadu 2015 21:06 )

Julia nikoho do latě stavět nechce, nechá na lidech, jestli je kampaň osloví, některé určitě ano.

ruudazvostravy ( 11. listopadu 2015 20:47 )

Paráda,tak tadle Čůlyja bude tejť snat stavjet zemjekouly do latě,ny?Abi sy přy tom nenatloukla ripáček,hvjezda z nebe spadlá.

naidka ( 11. listopadu 2015 20:31 )

I přes hloupý titulek je článek zajímavý. Mám ráda dokumenty o přírodě namluvené dobrými dabéry, tento dokument je zřejmě na "husí kůži". Obdoba předmluvy v dokumentu, jak příroda říká "Já lidi nepotřebuji, oni potřebují mne", je úryvek z Dykovy básně Země mluví: Opustíš-li mne, nezahynu - opustíš-li mne, zahyneš.

victor1 ( 11. listopadu 2015 20:11 )

Tak to je velice chválihodné.Titulek ale evokoval,že to je jedna z těch tzv. "celebrit",co na sebe chtějí upozornit,když už na ně sebranka kálí.Jsou takových mraky.Právě jsem se divil,že tato by to měla zapotřebí.V tomto počinu jí rozhodně fandím,musím si to vyhledat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud