Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

Egypťané na letišti zablokovali ruské letadlo. Piloti chtěli vzlétnout s technickou závadou

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
2. listopadu 2015
09:52

Egyptská obsluha letiště v letovisku Hurghada u Rudého moře nenechala dnes ráno vzlétnout ruské letadlo s turisty, které mělo zamířeno do uralského Permu navzdory technickým závadám. Egypťané prý letadlo zablokovali letištní technikou, aby kapitánovi stroje zabránili vzlétnout. Tvrdí to ruské weby s odvoláním na cestující. Permské letiště mezitím změnilo čas příletu stroje z Hurghady z časného dopoledne na podvečer.

„Posádka byla připravena letět, ale Egypťané jí k tomu nedali povolení. Bojí se o nás více než naši (piloti). Náš kapitán nás po tři hodiny krmil pohádkami, že za 20 minut poletíme. Egypťané dokonce museli letadlo obklíčit auty, aby náš pilot se strojem nevzlétl,“ citoval permský server V kurse textovou zprávu od jedné z pasažérek, původně určenou její dceři.

Na palubě stroje Airbus A321 společnosti Uralskije avialinii je 220 turistů, kteří mezitím museli opustil letadlo, odtažené do hangáru k opravě.

Obavy obsluhy egyptského letiště jsou podle serveru zcela pochopitelné, protože letoun stejného typu s ruskými turisty se v sobotu zřítil na Sinajském poloostrově. Katastrofu nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě letadla ruské společnosti Kogalymavia, letícího z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu. Ruská média označují neštěstí za nejhorší v celých dějinách ruského letectví.

sarka.q ( 11. listopadu 2015 11:25 )

Spíš to vypadá, jako maskování a byla tam také bomba. Pouze se to někomu povedlo na poslední chvíli zjistit, nebo podezření bylo tak vysoké, že si to neriskli, nechat je vzlétnout. 2 bomby za sebou, to už by letiště mohli rovnou zavřít. Nikdo by tam nechtěl létat. Nevěřím takovému manévru a blokování letadla, je to kamufláž.

tomikoomik ( 2. listopadu 2015 13:30 )

To vypada ze rusky sebevrah mel v zavazadle sebou bombu http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/385123-mohla-to-byt-bomba-pripousteji-exper ti-k-padu-ruskeho-letadla.html

tomikoomik ( 2. listopadu 2015 13:27 )

Nemaji radi ani sami sebe.

bizon_pepa ( 2. listopadu 2015 13:22 )

Rus se neboji niceho. Proto nevidel duvod neletet.

sviftik ( 2. listopadu 2015 12:30 )

Jak amíky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa