Islamisté zaútočili na somálský hotel v Mogadišu. Zemřelo nejméně 12 lidí

Autor: ČTK - 
1. 11. 2015
08:34

Nejméně 12 lidí zemřelo při dnešním ranním útoku islamistů na velký hotel Sahafi v centru somálského hlavního města Mogadišu. Útočníci nejprve před vchodem do hotelu odpálili dvě nálože, aby se dostali dovnitř, a nyní stále ještě bojují v budově s bezpečnostními silami. Podle agentury AFP to řekli zástupci místní policie.

K útoku se následně přihlásily islamistické milice Šabáb. U vchodu do hotelu nejprve vybuchla jedna a krátce po dní druhá nálož, obě byly podle policie nastražené v automobilech. Svědkové viděli před budovou dva mrtvé a několik zraněných, část hotelu výbuchy zdemolovaly.

Hotel Sahafi často využívají zákonodárci, vládní činitelé i diplomaté a je chráněn ozbrojenými silami. Útočníci po explozích vtrhli do hotelu, kde se nyní bojuje. Ze střechy hotelu na příslušníky ozbrojených sil střílí bojovníci z automatických zbraní, uvedl jeden ze zástupců policie. Mluvčí Šabábu agentuře Reuters sdělil, že útok uskutečnili bojovníci z jeho organizace.

„Tato operace stále trvá,“ řekl. Milice Šabáb podnikají v Mogadišu časté útoky a páchají i rozsáhlé teroristické akce v sousední Keni. Milice Šabáb usilují o zavedení islámského práva šaría v Somálsku. V roce 2011 se vojákům mise Africké unie podařilo Šabáb vytlačit z Mogadiša a později i z většiny jižního a středního Somálska, které předtím ovládal.

Doporučujeme
lalia ( 1. listopadu 2015 11:25 )

Zlo Islámistů pokračuje.Nelze to zastavit.Hrozba lidstva !

wmojko ( 1. listopadu 2015 10:06 )

zanedlho to bude aj u nás...

jaromir123 ( 1. listopadu 2015 09:05 )

A zase ten mírumilovný islám.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa