Ochránce přírody chtěl otrávit kojeneckou výživu: Hrozí mu až 14 let vězení

Ochránce přírody chtěl otrávit kojeneckou výživu. (ilustrační fotografie)
Autor: ČTK - 
13. října 2015
06:55

Novozélandská policie zadržela muže, který ve jménu ochrany přírody pohrozil otrávením kojenecké výživy. Nyní mu za vydírání hrozí až 14 let za mřížemi, napsala dnes agentura DPA.

Šedesátiletý podnikatel z Aucklandu usiloval o zákaz jistého preparátu proti škůdcům, jako jsou hranostajové či divocí králíci. Aby svému požadavku dodal váhu zaslal loni v listopadu anonymně několik dopisů, ve kterých pohrozil, že zmíněným prostředkem otráví kojeneckou stravu.

V reakci na výhrůžky úřady i obchody přijaly řadu protiopatření. Kontrolou prošly tisíce mléčných výrobků a supermarkety prodávaly výživu podobně jako cigarety přímo u kasy na vyžádání. Případem se zabývalo 35 vyšetřovatelů, kteří prověřili přes 2600 lidí. Vyšetřování stálo více než tři miliony novozélandských dolarů (zhruba 48 milionů korun).

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

victor1 ( 13. října 2015 08:08 )

Tady ti ekoteroristé jsou skáza.Vždyt jenom u nás kolik zhatili pracovních míst,jen třeba proto že v dané lokalitě žije nějaký druh vzácného hmyzu.To bys i zabil,jak hmyz tak ekoteroristu.Dobře,chranme přírodu,ale také trochu rozumu u toho.Nemůžeme nadřazovat zájmy nějakého brouka (v tomto případě hranostaje,či králíka),nad zájmy člověka.Navíc: Brouk,hranostaj a králík se dají přemístit do jiné vhodné lokality,kde je lidé nebudou ohrožovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud