Odešel do hafaního nebe. Psí hvězda z filmu The Artist zemřela

Autor: ČTK - 
12. srpna 2015
19:26

Uhynul pes Uggie, který se zaskvěl v oscarovém snímku The Artist z roku 2011. Energický Jack Russell teriér měl rakovinu prostaty a dožil se 13 let, oznámil dnes podle agentury Reuters majitel psa.

Bílý pes s hnědými fleky na hlavě si získal srdce diváků a přitahoval pozornost médií při promenádách po červených kobercích. Zemřel minulý týden v Los Angeles.

„S lítostí informujeme všechny naše přátele, rodinu a Uggieho fanoušky, že náš milovaný chlapec zemřel,“ oznámil na Facebooku majitel a cvičitel Omar Von Muller. „Děkuji za vaši podporu, ale nějaký čas nebudu číst komentáře, protože teď je to příliš bolestivé,“ dodal.

Uggie se v hollywoodském filmu zhostil role psa po boku francouzského herce Jeana Dujardina. The Artist získal pět Oscarů, včetně toho pro nejlepší film. Fanoušci Uggieho vedli neúspěšnou kampaň za možnost nominovat na Oscara i psího protagonistu.

Uggie se po filmovém úspěchu stal hvězdou televizních show a v roce 2012 se stal prvním psem, jehož tlapky byly obtisknuty do betonu na hollywoodském chodníku slávy před slavným kinem Grauman's Chinese Theatre. Dostalo se mu tak stejné pocty jako hereckým legendám typu Elizabeth Taylorové, Johna Waynea nebo Judy Garlandové.

Uggie, který si rovněž zahrál ve filmech Voda pro slony a Volte mě!, v roce 2012 odešel do filmového důchodu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dahlie1 ( 12. srpna 2015 20:01 )

Zlatíčko chlupatý

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud