Vážné zranění exprezidenta USA. George Bush si zlomil krční obratel

Bývalý americký prezident George Bush se doma vážně poranil  (Autor: EPA)
Autor: ČTK - 
16. července 2015
08:59

Má Parkinsonovu chorobu, je na vozíku a teď musel ještě nasadit anatomickou krční podpěru. Bývalý americký prezident George Bush starší ve svém domě ve státě Maine upadl, vážně si poranil šíji a zlomil si krční obratel. Novinářům to oznámil Bushův mluvčí Jim McGrath. Jednadevadesátiletý politik je podle něj v dobrém, stabilním stavu.

Bush, který je nejstarším žijícím americkým prezidentem, byl loni v prosinci hospitalizován na jednotce intenzivní péče kvůli dechovým potížím. V roce 2012 ze stejných důvodů strávil v nemocnici dva měsíce.

Trpí Parkinsonovou chorobou, kvůli níž se pohybuje většinou na vozíku. Léto s manželkou Barbarou tráví ve svém domě v Kennebunkportu ve státě Maine, v zimě žije v texaském Houstonu.

Bush byl prezidentem USA v letech 1989–93 a předtím zastával řadu významných politických a diplomatických funkcí. Jeho syny jsou exprezident USA George Bush mladší a bývalý guvernér Floridy Jeb Bush, který se hodlá ucházet o nejvyšší státní post v příštím roce.

Československo, respektive Českou republiku navštívil George Bush starší v letech 1990 a 1999.

alex0800 ( 17. července 2015 08:24 )

 Jak dlouho ještě se bude vyhřívat na výslunní vrah jediného křesťanského a nejlepšího US prezidenta?? Nemluvě o jeho potomcích. Jeden je válečným zločincem jak víno. Na rukou krev milionů mrtvých civilistů kvůli válkám o ropu vedeným pod lží o válce s terorismem. Nemluvme již o faktu, že ony teroristy platí s Izraelem (až už jde o Al-CIAdu, IS, ISIS i ISIL.. . Jeho manželka je dcerou Aleister Crowlyeho, satanisty jak stehno. Proto asi byl vhodným vrahem věřícího prezidenta.. Tito vrazi ze CIA jsou amorálním odpadem společnosti a jejichž okultní politika infikuje celou společnost temnotou..

steelheart ( 16. července 2015 11:29 )

zmetek

autodidakt ( 16. července 2015 11:14 )

Boží mlýny mlely dost pomalu,ale přece

1912 ( 16. července 2015 10:15 )

 ZA TÝ VÁLKY CO VEDL SI NIC JINÉHO NEZASLOUŽÍ !!!a HODNĚ TRPĚT !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud