Ruský bombardér havaroval a roztříštil se na kousky: Zachránili se jen 2 lidé

Ruský strategický bombardér Tu-95MS
Autor: ČTK, shp - 
14. 7. 2015
15:29

Výbuch, ohlušující rána a kouřící trosky. Ruský strategický bombardér Tu-95MS se zřítil u Chabarovska na východě země. Oznámilo to ministerstvo obrany, podle kterého při katastrofě zahynuli dva ze sedmi členů posádky. Další lety bombardérů Tu-95 byly pozastaveny do vyšetření příčin havárie.

Posádka opustila letoun, který se zřítil v neobydlené oblasti. Na zemi škody nezpůsobil. Stroj letěl bez ostré munice,“ uvedlo ministerstvo. K havárii došlo v 8:51 SELČ u letiště Litovka, ležícího asi 60 kilometrů od Chabarovska. Podle agentury TASS stroji selhaly tři ze čtyř motorů a posádka pak vyskočila padáky. Dva letci však zahynuli.

Pátrací a záchranná skupina Východního vojenského okruhu našla místo, kde přistáli dva členové posádky bombardéru. Oba letci zahynuli. Podle hlášení z místa piloti zahynuli při přistání,“ uvedl TASS s odvoláním na ministerstvo obrany. Ostatních pět členů posádky se podle lékařů nalézá v uspokojivém stavu a jsou mimo ohrožení života.

Předchozí havárie letounu stejného typu se odehrála zhruba před měsícem, 8. června. Tehdy bombardéru při startu vzplál motor a vyjel ze vzletové dráhy. Posádka utrpěla různá zranění a jeden z jejích členů podle agentury Interfax zahynul.

Od začátku léta jde už o šestou nehodu v ruském vojenském letectvu, připomněla agentura AFP. Ještě před červnovou nehodou Tu-95 se katapultovali dva piloti ze stíhačky MiG-29 u Astrachaně, týž den u Voroněže nezachytily brzdící padáky stíhací bombardér Su-34, který pak sjel z dráhy.

Tento měsíc se zřítila stíhačka MiG-29 a bombardér Su-24. Stroj Tu-95, v kódu NATO zvaný Bear, byl zařazen do ruského vojenského letectva ještě v 50. letech minulého století jako protiváha k americkým bombardérům B-52 Stratofortress; oba po více než půl století zůstávají ve výzbroji.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

istyl ( 14. července 2015 16:00 )

divny počty už vychazí z mlžení ruské strany...ale je videt, ze boží mlýny melou...a mlýt budou...a když padaji nad svým, tak nam to neva...

Zobrazit celou diskusi
Další videa