Komplikace na pochodu pro Alexe: Svářeč Roman se zranil, policista Honza pokračuje sám

Autor: DH - 
7. 5. 2019
17:33

Cesta se komplikuje. Jan a Roman, kteří měli společně v plánu projít napříč Českem a vybírat peníze pro nemocného Alexe (6), ušli jen 155 kilometrů. Druhý jmenovaný totiž onemocněl. Policista Honza se však nevzdává a směrem do Bukovce pochoduje sám.

Oba dva věděli, že to musí přijít. Nečekali však, že tak brzy. Bohužel, společná cesta dvaatřicetiletého Honzy a Romana (26) skončila po 155 kilometrech charitativního pochodu pro malého Alexe, který od narození trpí několika nemocemi.

Sportovci měli v plánu dohromady projít Českou republiku ze západu na východ a cestou sbírat peníze pro Alexe. Třetí den byl ale kritický. Honza Duraj o všem informoval na facebooku, kde uvedl, že jeho kamarád Roman Zogota bohužel onemocněl určitým druhem streptokokové infekce, která mu postihla dolní končetiny. Dostal antibiotika a odjel domů.

„Náš bojovníku Romane. Chceme ti za celou naši rodinu a Alexe poděkovat za neuvěřitelných 155 km a víc, které jsi zdolal. Jsi borec a málokdo by to zvládl. Proto ti patří velký dík a hlavně velká poklona a potlesk. Přejeme ti, ať se brzo uzdravíš, a kdybys cokoliv potřeboval, jsme tady pro tebe,“ vzkázala Romanovi rodina Alexe, která pochod bedlivě sleduje.

Policista Honza se však nevzdal a pochod se rozhodl dokončit. „Takže já pokračuju úplně sám,“ řekl v emotivním videu příslušník speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. „A tobě, Honzo, přejeme v další cestě, ať jsi úspěšný, a hodně sil. Myslíme na tebe. Držte se, smekáme před vámi. Petr, Janka, Alex a Verunka Fojcikovi,“ napsala rodina.

Honza tak i nadále živí naději pro lepší život pro malého Alexe. Ten se narodil v roce 2013 předčasně ve 24. týdnu těhotenství. Nevážil tehdy o moc více než půl kilogramu a měřil jen 25 centimetrů. Po absolvování náročné operace srdíčka kvůli otevřené tepenné výduti se jeho stav nadále zhoršoval a v současné době lékaři uvádějí, že trpí až 23 různými nemocemi.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa