Dívka (18) v kómatu porodila: Nevěděla, že je těhotná! Měla dvě dělohy

Autor: csk - 
18. 2. 2019
13:51

Zkušené doktory v nemocnicích vyvede z míry máloco, když ale v prosinci dorazila do nemocnice osmnáctiletá Ebony, čekalo na ně obrovské překvapení. Dívka kvůli bolestem hlavy skončila v kómatu. Poté bez sebemenších známek těhotenství porodila!

Ebony Stevensonové (18) z anglického Manchesteru se nedávno ze dne na den změnil život. Dívka nějakou dobu trpěla úpornými bolestmi hlavy, 2. prosince se však situace rapidně zhoršila. Ebony dostala záchvat a maminka Shereen jí musela přivolat rychlou.

Doktoři ve špitále se nestačili divit. Diagnóza bolestí hlavy zněla „preeklampsie“, což jsou těhotenské komplikace, kdy má žena zvýšený tlak, který způsobuje nesnesitelné bolesti hlavy. Ač na to čilá studentka fyzioterapie nevypadala, byla v pokročilém stádiu těhotenství.

Ebony vůbec nenarostlo bříško, netrpěla žádnými příznaky těhotenství a po celou dobu měla pravidelné menstruace. Lékaři v nemocnici zjistili, že jde o jednu z 3000 žen, u kterých se vyskytují dvě dělohy, odborně uterus didelphys. Malá Elodie, jak dívka dcerku pojmenovala, skrytě rostla v jedné z nich.

Z důvodu nepříjemných komplikací, lékaři dívku uvedli do umělého spánku a v noci na 3. prosince provedli porod císařským řezem. Když se dívka po čtyřech dnech probudila, čekalo ji v náručí velké překvapení. Porodila naprosto zdravou holčičku s váhou skoro tři a půl kilo. Dívenka dostala krásné jméno Elodie.

Ačkoli chtěla Ebony s dítětem počkat alespoň dalších deset let, přijala malou Elodie s vroucí mateřskou láskou. „Je to zázrak. Za nic na světě bych ji nevyměnila,“ pochlubila se. Prvotní šok, který Ebony a její matka Shereen zažily, se rychle obrátil ve šťastné překvapení a spolu s babičkou Geraldine jsou teď šťastné jako nikdy předtím. „Je něco úžasného, probouzet se ráno a trávit každý den s mým malým zázrakem,“ dodala pyšně novopečená maminka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa