Setkání plné slz! Dojemný moment při návštěvě Zelenského ve Sněmovně. Fotil se s uklízečkami

Autor: simao, ČTK - 
5. května 2025
13:40

K dojemnému momentu došlo při návštěvě Volodymyra Zelenského v Poslanecké sněmovně. Ukrajinský prezident neváhal a šel se vyfotit s přihlížejícími ukrajinskými uklízečkami. Silné dojmy to zanechalo v řadě přítomných.  

„Velký dojetí. Měl jsem tu čest vyfotit naše ukrajinské uklízečky s panem prezidentem. Brečely potom,“ napsal na facebooku mediální poradce Daniel Moravec. 

„První fotka z návštěvy prezidenta Zelenského ve Sněmovně a silný lidský moment. Tým Volodymyra Zelenského pozval uklízející Ukrajinky na společnou fotku, když si všimnul, jak jeho návštěvu sledovaly z přilehlé místnosti přes sklo. Ukrajinský prezident si udělal ve svém nabitém programu čas na své krajanky, které v Česku pracují a reprezentují jeho zem. Jinak než on, přesto významně,“ okomentovala fotku Pirátská strana.

„Viděla jsem je, když dojaté a plačící odcházely, a ten moment dojal i mě,“ uvedla k dojemnému momentu místopředsedkyně Sněmovny ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Olga Richterová (Piráti).

Video  Zelenskyj ve Sněmovně: Vítala ho Pekarová, přišli i zástupci opozičního ANO  - Facebook - V. Zelenskyj
Video se připravuje ...

Zelenského před Sněmovnou přivítala její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

„Na Ukrajině si velice vážíme veškeré pomoci, které se nám dostává od České republiky. Bereme to jako společný boj proti terorismu,“ uvedl v krátkém vystoupení Zelenskyj. Poukázal jak na humanitární projekty, tak na muniční iniciativu, v jejímž rámci by mohla Ukrajina obdržet do konce roku ještě 1,8 milionu kusů velkorážní munice.

Děkovala však i Pekarová. A to za to, že ukrajinští vojáci dokázali zastavit ruský vpád na území své země, který začal v únoru 2022, a nepustili ruská vojska dál do Evropy. „Dá se říci, že zachránili celou Evropu včetně České republiky,“ podotkla. Vyzdvihla přitom statečnost a houževnatost nejen ukrajinských vojáků, ale celého ukrajinského národa.

22:17
5. 5. 2025

Vážení čtenáři, 

za redakci Blesk zpráv děkujeme, že jste sledovali naše online zpravodajství z návštěvy ukrajinského prezidentského páru v Praze. Po dvou dnech přenos ukončujeme a zpravodajství z Ukrajiny budeme sledovat v dílčích článcích a případně ve speciálu věnovaném ruské invazi na Ukrajině. 

22:14
5. 5. 2025

Jaký byl druhý den návštěvy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho ženy Oleny v Česku

  • Česko podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) prověří možnost rychlejšího vydávání potvrzení o beztrestnosti ukrajinským uprchlíkům, aby mohli vykonávat některá povolání. Vystrčil to dnes uvedl po setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.
  • Zelenskyj podle předsedy Senátu ocenil to, jakým způsobem Česko přijímá uprchlíky z Ukrajiny před ruskou vojenskou agresí a jakým způsobem zvládlo jejich fungování v ČR.
  • Český premiér Petr Fiala (ODS) potvrdil dnes ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému, další podporu ze strany Česka. Po zhruba dvouhodinovém jednání Fiala uvedl, že Česko bude pokračovat ve výcviku ukrajinských pilotů na letadlech L-39 i F-16 na svém území. 
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po dnešním jednání v pražské Strakově akademii s českým premiérem Petrem Fialou (ODS) ocenil diskusi se zástupci českého obranného průmyslu.
  • České a ukrajinské nemocnice podepsaly dvě memoranda o spolupráci zaměřená na transplantace a dětskou onkologii. Země spolupracují také ve vzdělávání, vědě či zavádění evropských standardů v medicíně. Česko podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) udělá vše pro to, aby se spolupráce ještě více prohloubila včetně podpory vstupu Ukrajiny do Evropské unie. Řekl to na dnešní konferenci Global Healthcare Initiative for Ukraine v Praze, které se zúčastnily i první dámy Ukrajiny a ČR Olena Zelenská a Eva Pavlová.
19:41
5. 5. 2025

Policie krátce před 19:30 informovala o bezpečném odletu Zelenského z ČR. „Pro nás tím končí rozsáhlé opatření, které měla pod taktovkou Ochranná služba PČR. Podílelo se na něm několik dalších útvarů, dohromady vyšší desítky policistů a v jeho průběhu jsme nezaregistrovali žádné ohrožení pořádku či bezpečnosti,“ uvedla policie.

Zobrazit celý online

Video  Zelenskyj ve Sněmovně: Vítala ho Pekarová Adamová  - Blesk: Sebastian Šikl
Video se připravuje ...

JanJanJan ( 6. května 2025 00:15 )

A ja zas Tobe za buranský komentář

Uživatel_5639498 ( 5. května 2025 21:42 )

Zase mne smažou! Ale máte naprostou PRAVDU! Vůbec nechápu ty rudobolševiky co tady píšou proti Ukrajině! Bylo mi 16 , když v 68 russáci přišli! FUJ! 🌚🌚🌚🌚

Uživatel_5863575 ( 5. května 2025 21:26 )

A kdo to všechno bude platit? Ty drahé půjčky, jsme zadluženi až po uši. K člověku , který dluží přijde exekutor.
A za dluhy, které nasekala naše garnitura, tak to budeme platit my? Kteří s tím nesouhlasíme?
Ať to potom vše zaplatí ti co si napůjčovali, a ti co je volili,a souhlasí s nimi.

babčas ( 5. května 2025 21:09 )

plakat budeme my tady, všichni, na byty, pro mladé rodiny zase nebude, páč Ukrajina, důchodcům se zase sebere, páč trávy je všude dost, léky pro nás nebudou, páč opět Ukrajina a sliby, že nám to vynahradí zakázkami? hahahahahaha

Jan HunacekHunacek ( 5. května 2025 20:49 )

To ano když si uvědomíme co nás to bude stát tak občané zaslzi,napište co nás to stalo!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa