Poslance na letišti v Praze zadržela policie. Dárek matce platil falešnými eury

Autor: ČTK, nkov - 
6. listopadu 2018
09:40

Česká policie na pražském letišti zadržela ukrajinského poslance Andrije Lozového (29), když se pokoušel platit falešnými eury, oznámila v úterý kyjevská média. Místopředseda opoziční Radikální strany byl zadržen před odletem do Kyjeva. Po osmi hodinách ho údajně pražská policie propustila.

Incident, který se podle informací stal v pondělí, potvrdil na své facebookové stránce šéf Radikální strany Oleh Ljaško. Falešná eura byla podle něj zjištěna, když Lozovoj na letišti v Praze kupoval dárek matce. Peníze údajně vyměnil v kyjevské směnárně pomocník Lozového. Stal se prý obětí podvodníka, který mezitím zmizel a kyjevská policie po něm pátrá.

Lozovoj na Facebooku napsal, že česká policie ho vyvedla z letounu „jako ve filmu“ a přepravila na nejbližší služebnu. Po vysvětlení, které policistům podal, se údajně ukázalo, že se ničeho nedopustil, v kauze je veden jako poškozený.

Lozovoj na Facebooku za propuštění poděkoval ukrajinskému ministrovi zahraničí Pavlu Klimkinovi a velvyslanci v Praze Jevhenu Perebyjnisovi. Podrobnosti o jejich případné intervenci poslanec neuvádí.

Video Vyrobil si falešné peníze na kopírce a kupoval za ně mobily! - tv JOJ

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

salto ( 7. listopadu 2018 07:25 )

Vsadím se, že v tom měl prsty Putin

Taurus70 ( 6. listopadu 2018 21:39 )

Urcite o tom chudak nevedel,proto utikal.Typicke Ukacko,Slaava Ukrajine at zije Bandera!😂😂

marmat ( 6. listopadu 2018 17:21 )

POSLANEC pro 20 éček do směnárny !!! Tý vo.e

jana999 ( 6. listopadu 2018 10:20 )

poslanec a mění eura s vekslákama?

tomik007 ( 6. listopadu 2018 10:13 )

Poslanci jsou asi vsude stejny

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud