Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Trumpovi i s Ivankou, kanadský hezoun se synkem: Mocní vyvezli rodiny na G20

 • Autor: simao - 
  6. 7. 2017
  17:59

  Do německého Hamburku se vydali dnes mocní na zasedání zemí G20. Donald Trump přiletěl i s manželkou Melanií, která oblékla pro tuto příležitost modré šaty s výraznými geometrickými vzory. Nechyběla ani Trumpova dcera Ivanka s manželem. Při vystupování z letadla pobavil kanadský hezounek, premiér Justin Trudeau. Spolu s manželkou Sophií přivedli na ranvej malou „opičku“ – mezi rodiči se rozverně pohupujícího syna Hadriena. Do Německa přicestovala však i řada dalších státníků. A také s manželkami.

 • 1.Trump a jeho ženy

  G20 je označení pro největší ekonomiky světa – jejich představitelé se vydali do německého Hamburku. V čele s Donaldem Trumpem, který se tam v Air Force One přesunul z polské Varšavy. Příležitost potkat se tam s ním vynechal český prezident Miloš Zeman, který si užívá dovolenou na Vysočině. A tak Trump kývl na pozvání na státní návštěvu do Slovinska. Dočká se Trumpa časem i Česko?

  Summit G20 v Hamburku: Donald Trump s manželkou Melanií Summit G20 v Hamburku: Donald Trump s manželkou Melanií | Reuters

  Kdo se Trumpa dnes dočká určitě, je německá kancléřka Angela Merkelová. Ta má již s Trumpem zkušenost mj. ze státní návštěvy ve Washingtonu, nyní přivítá Trumpa na domácím hřišti.

   

  Z letadla kromě Trumpa vystoupili i jeho manželka Melania a také Ivanka Trumpová se svým manželem Jaredem Kushnerem, který našel místo v Bílém domě. Amerického prezidenta pak v Hamburku přepravil vrtulník do vily pro hosty hamburské radnice, kde se Trumpovi ubytovali.

  Summit G20 v Hamburku: Ivanka Trumpová s manželem Summit G20 v Hamburku: Ivanka Trumpová s manželem | Reuters

 • 2.Kanadský krasavec a jeho rodinka

  O ne tak obvyklou podívanou se postaral kanadský premiér Justin Trudeau. Ze speciálu vystoupil na letišti společně s manželkou Sophií Gregoire Trudeauovou – a jejich synkem Hadrienem, houpajícím se za ruce svých rodičů. Překonali nástrahu v podobě schodů z letadla a vydali se k limuzíně, kam jim ochranka přinesla i vlastní autosedačku pro synátora, nejmladšího potomka. Kanadský premiér má s někdejší moderátorkou Sophií, která chodila do školy s Trudeaovým bratrem, ještě syna Xaviera a dceru Ellu-Grace.

  Summit G20 v Hamburku: Kanadský premiér Trudeau s manželkou Sophií a synem Hadrienem Summit G20 v Hamburku: Kanadský premiér Trudeau s manželkou Sophií a synem Hadrienem | ČTK

 • 3.Čínský prezident a jeho „Pivoňková víla“

  První dáma dorazila i z Číny. Čínského prezidenta Si Ťin-pchinga totiž do Hamburku doprovodila vždy elegantní Pcheng Li-jüan. Někdejší královna čínských lidovek a sopranistka s přezdívkou „Pivoňková víla“, která učarovala při vystoupeních na galavečerech nejen členy čínské armády, ale také dnes nejmocnějšího čínského politika. Svoji jsou přes 25 let, čínská první dáma má přitom hodnost generálmajora.

  Summit G20 v Hamburku: Čínský prezident Si Ťin-pching s manželkou Summit G20 v Hamburku: Čínský prezident Si Ťin-pching s manželkou | Reuters

 • 4.Argentinská kráska

  Stavební inženýr a podnikatel Mauricio Macri je argentinským prezidentem od prosince 2015. Za ženu má Julianu Awada, podnikatelku v textilním průmyslu, rodačku z Buenos Aires, ovšem s kořeny v Libanonu. Juliana Awada patří mezi elegantní první dámy typu Melanie Trumpové. Magazín Vogue o ní po nástupu jejího muže do funkce napsal, že jde o „další z přírůstků stylových žen v politice“ s dobrým vkusem, co se oblékání týče.

  Summit G20 v Hamburku: Argentinský prezident Macri s manželkou Julianou Summit G20 v Hamburku: Argentinský prezident Macri s manželkou Julianou | Reuters

 • 5.Jedna ze čtyř manželek prezidenta

  Jiný kraj, jiný mrav. Tobeka Madibaová je jednou z řady manželek jihoafrického prezidenta Jacoba Zumy. Brali se v roce 2010, od té doby vstoupil Zuma do manželství ještě jednou – v roce 2012. A tak zatímco v Evropě je přísná monogamie, prezident JAR si plnými doušky užívá ve svém státě povolenou polygamii. 

   

  Právě Tobeka však dostala před ostatními manželkami přednost a coby první dáma doprovodila svého chotě do Hamburku na setkání mocných. Zumovi je dnes 75 let a celkově byl ženatý již šestkrát. S jednou ze svých žen se však rozvedl, další manželství skončilo v roce 2000 sebevraždou partnerky. 

  Summit G20 v Hamburku: Jihoafrický prezident Jacob Zuma s manželkou Tobekou Madibaovou Summit G20 v Hamburku: Jihoafrický prezident Jacob Zuma s manželkou Tobekou Madibaovou | Profimedia.cz

 • 6.Žena šéfa Evropské komise

  Do Hamburku přicestoval i šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Lucemburský politik je ženatý s Christiane Frisingovou. Brali se v roce 1979, děti nemají. 

  Summit G20 v Hamburku: Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker s manželkou Christiane Summit G20 v Hamburku: Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker s manželkou Christiane | Reuters

bb88 ( 7. července 2017 13:08 )

Sere tě, že jsem napsal pravdu a ta vám hovloidním kavárníkům moc nevoní. Není liž pravda.

bb88 ( 6. července 2017 18:58 )

Doník v Polsku hlavně nutil zbraně a břidlicový plyn. Za to jim mazal půl hodiny med kolem huby.Poláci tekli blahem, až na monement, kdy Doník pozdravil Wallesu, který je uznán soudem, jako spolupracovník a udavač.Ostatně oni to v těch setkáních s našimi STB v lesích dělali všichni.Navíc Poláci a Rumuni mají nejvíc obyvatel v regionu. Tudíž o Slováky a Čecháčky moc nestojí, proto pan prezident udělal dobře, že se té vlezdo***ské akce nezúčastnil.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa