Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno 13°C

Zeman se ve Vietnamu „ulil“ z piva v české pivnici. Vestoje řečnil devět minut

Autor: Vera Renovica - 
6. června 2017
19:00

Když byl prezident Miloš Zeman (72) v květnu v Číně, sám si stěžoval na únavu a příliš „nadupaný“ program. Česko pak obletěly záběry tamní televize CCTV, kterak prezident jen těžko chodí, případně jej na focení se světovými státníky vezou v golfovém vozíku. I proto je na návštěvě Vietnamu, kterou absolvuje v těchto dnech, všechno jinak. A v minutovníku se škrtá.

Prezident měl například v úterý večer místního času jít do tradiční české pivnice Hoa Viên na setkání s krajany či Vietnamci, kteří studovali v Česku. Nakonec ho ale na akci musel zastoupit na cestě taktéž přítomný ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Český velvyslanec ve Vietnamu Vítězslav Grepl omlouval nepřítomnost prezidenta Zemanovým intenzivním programem – ve středu bude prakticky celý den v zápřahu a čeká ho setkání s vrcholnými vietnamskými státníky. „Rád bych vás požádal o porozumění, že pan prezident nemůže být s námi, uklidnil dav. To hradní mluvčí Jiří Ovčáček poskytl prozaičtější vysvětlení Zemanovy nepřítomnosti. Místo večerní akce jsme do programu dali natáčení televizního rozhovoru,“ napsal v esemesce Blesk.cz.

Podívejte se na část projevu prezidenta Zemana ve Vietnamu:

Video  Zeman v Hanoji chválil Vietnamce v Česku, ocenil jejich pracovitost.  - Blesk - Vera Renovica
Video se připravuje ...

Nejistou chůzí k mikrofonu, pak projev vestoje

Možná i díky tomu, že se programové položky mazaly, mohl Zeman na Česko-vietnamském obchodním fóru přednést devítiminutový proslov vestoje, ač šel k mikrofonu nejistou chůzí. „Je snad Česká republika něco méně než Francie či Německo?“ apeloval na Vietnamce, aby pro české turisty stejně jako v případě některých jiných občanů zrušili turistická víza, zatímco ho zpod stupínku monitorovali“ bodyguard a šéf protokolu Miroslav Sklenář.

Právě Zemanovo na pohled horšící se zdraví mají na jazyku ti, kteří proti němu chtějí kandidovat. Prezident ale trvá na tom, že má jen slabou cukrovku a neuropatii dolních končetin a že je jinak naprosto v pořádku.

Zemanova státní návštěva Vietnamu zabere ještě středu, ve čtvrtek se pak přesune do Astany, hlavního města Kazachstánu, kde navštíví český pavilon na mezinárodní výstavě EXPO a setká se s uzbeckým či kyrgyzským prezidentem.

Zemanův soupeř Jiří Drahoš má zatím krok jistý:

Video  Na chatě u Jiřího Drahoše: Posekal trávu a prozradil, jak shání miliony na boj o Hrad.  - Václav Lang, Petr Soukup
Video se připravuje ...

miroslav ( 7. června 2017 04:10 )

Prosím-nehulte tolik-dík

miroslav ( 7. června 2017 04:08 )

A vy jste se ještě pochcal

tonyka ( 6. června 2017 21:11 )

rego:Vzal bych tě lopatou přes palici,násadou přes koule a byl by od tebe ty SVINĚ nedobrá pokoj,HAJZLE,ty hrdino doma zalezlej u počítače,tam si silnej ty KRIPLE, přizdiSRÁČI!!!!

tgbg ( 6. června 2017 20:40 )

Ve stoje řečnil 9 minut než se posc*l.

PETR_50 ( 6. června 2017 19:35 )

sprosťáku a hulváte!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa