Jurečka zvažuje, že vyzve Bělobrádka „na souboj“. Chtěl by do čela KDU-ČSL

Autor: ČTK - 
24. 12. 2016
09:04

Ministr zemědělství a 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka přemýšlí o kandidatuře na předsedu KDU-ČSL. Rozhodne se během vánočních svátků, svoji případnou kandidaturu sdělí v lednu. 

„Rozhodnu se v průběhu Vánoc, s tím, že to sdělím (kandidaturu) v průběhu ledna,“ řekl ministr.

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL, kterého by tak Jurečka případně vyzval, Pavel Bělobrádek věří, že se mu podaří dovést svou stranu až k vítězství ve sněmovních volbách. Řekl to u příležitosti svých nedělních čtyřicátých narozenin. Bělobrádek, který je v čele lidovců šest let, také uvedl, že mu politika dává mnoho inspirujících setkání, zároveň ho ale připravila o čas, který by rád trávil s rodinou.

Návrat do Sněmovny

Bělobrádek se dostal do čela KDU-ČSL v roce 2010 poté, co lidovci neuspěli ve volbách a opustili Poslaneckou sněmovnu. Pod jeho vedením se dokázali do dolní komory Parlamentu vrátit v roce 2013, což se předtím žádné ze stran, které ze Sněmovny vypadly, nepodařilo. Letos lidovci vyhráli senátní volby, když získali šest vlastních senátorů a další tři podporovali v rámci různých spojenectví.

Bělobrádek proto doufá, že se mu podaří stranu dovést i k výraznému sněmovnímu úspěchu.

V posledních sněmovních volbách KDU-ČSL získala 6,8 procenta, poslední průzkumy jí přisuzují podobnou podporu. Strana začíná jednat o možné spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí (STAN), které v minulých volbách kandidovalo společně s TOP 09.

Bělobrádek ještě před svým zvolením předsedou KDU-ČSL oznámil, že trpí roztroušenou sklerózou. Věří, že svým příkladem může dalším nemocným ukázat, že i přes toto onemocnění se lze ve společnosti prosadit. Zároveň využívá své postavení a snaží se dalším nemocným pomáhat.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

joudajoudovy ( 27. prosince 2016 08:07 )

jen se flaternici poperte o koryta a nezapomente si pribalit bibli. skromnost vasemu genofondu optavdu nechybi. pro vrchnost plna bricha a pro poddane odpustky.

rockyshowman ( 26. prosince 2016 12:12 )

Oba by dělali jen děti, žijí z našich daní, kážou vodu, pijí víno. Již na podzim ví jaká bude úroda příští rok, dotují co není potřeba, lesy, voda, ovzduší, vše je v pr..... Pak ještě ten kněz, ten rozdá vše, církve si mastí kapsy, žebrají dotace a finanční podporu lidí, na kterou nemají nárok. Jsem katolík, avšak věřím pouze kapličce na návsi. Tam si to lidé spravují sami a beze strachu, že ve jménu nejvysšího je někdo odrbe, popř. poškodí. Jediná výjimka je pan Čunek, ten má slušné lidi rád! Proto jej VALAŠI volí.

flesch2z ( 25. prosince 2016 18:05 )

Kaďáky nevolit!

tomik007 ( 25. prosince 2016 16:31 )

Skvely souboj dvou nedomrlych exotu

1912 ( 25. prosince 2016 06:10 )

už se koukájí spojit se STAN jsou to zmetci nevolt !!ani STAN ani tyto !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa