Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

O Zemana už se nestará lékařské konzilium. Na zrak a cukrovku má dva odborníky

Autor: val - 
8. prosince 2016
10:20

Na zdraví prezidenta Miloše Zemana zřejmě už několik let nedohlíží jeho lékařské konzilium. Nebylo prý potřeba, a tak je v současné chvíli rozpuštěné, uvedl pro Lidové noviny lékař Martin Holcát. Deník nicméně dodává, že se o Zemana starají dva specialisté, údajně kvůli cukrovce a zhoršujícímu se zraku.

„Konzilium je v podstatě rozpuštěné. Nebyl důvod něco řešit. Kdyby byla krize, kdyby se třeba něco zhoršilo, svolá se, ale nyní je vlastně pasivní. Neschází se,“ řekl šéf tohoto orgánu Martin Holcát Lidovým novinám, podle kterých se konzilium naposledy sešlo v roce 2013.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že se například zlepšila Zemanova cukrovka. Místo konzilia teď hlava státu preferuje setkávání s několika odborníky. Podle LN se jedná o dva odborníky – jednoho na zrak a druhého na cukrovku.

Zeman prý nerozeznává kolegy

„V neformálních rozhovorech lidé z Hradu mluví o tom, že situace je komplikovanější. Zeman prý někdy při poradách nerozeznává některé své spolupracovníky, což by mohlo být způsobeno horším zrakem. Zhoršená kondice se projevuje i na trávení volného času,“ napsal týdeník Respekt.

Ovčáček ve čtvrtek ráno článek LN, který o prezidentových neduzích informuje, ostře zkritizoval. „Plky bez reálného základu, anonymní zdroje, žvásty,“ napsal na Twitteru.

Sám prezident se nicméně netají problémy s nervovým zakončením u nohou, které se u něj projevují snížením citu v dolních končetinách. Proto také několik let používá při chůzi hůl. Ještě před nástupem do úřadu se také podrobil operaci očí, konkrétně šedého zákalu.

Zdraví prezidenta je důležité pro jeho případnou druhou kandidaturu ve volbách 2018. Podívejte se, co o této možnosti řekl v pořadu S prezidentem v Lánech:

Video Zeman bude kandidovat znovu, zní z kuloárů. Co na to prezident? - redakce BleskTV

mathony ( 9. prosince 2016 06:03 )

souhlas

xiioma ( 8. prosince 2016 13:29 )

Kdokoliv je lepší než Zeman.

xiioma ( 8. prosince 2016 11:26 )

Zeman do voleb vůbec nepůjde nebo volby prohraje.

maryfox ( 8. prosince 2016 11:05 )

Nenaučil ho Jindříšek za nudných společných večerů taky

xiioma ( 8. prosince 2016 11:00 )

Zeman (*1944) se silnou cukrovkou a sklony k alkoholismu nebude v r. 2018 nejlepší kandidát.

Zobrazit celou diskusi
Další videa