Fico: Za komunismu nebylo vše špatné. A sklizeň není socialistický přežitek

Slovenský premiér Robert Fico
27. 7. 2016
15:45

Slovenský premiér Robert Fico odmítl, že by před pádem komunismu v roce 1989 bylo na Slovensku všechno špatné. Využil k tomu dnešní návštěvu zemědělců na okraji Bratislavy v souvislosti s probíhající sklizní. „Odmítám tvrzení, že do roku 1989 zde byla nějaká černá díra. Naopak, když se podíváme na kvalitu zemědělství do roku 1989, co všechno to zemědělství mělo k dispozici, tak možná by mnozí dnes záviděli, kdyby měli to, co bylo do roku 1989,“ citoval šéfa vlády list Denník N.

Fico, který byl před sametovou revolucí v Československu členem komunistické strany, neodsoudil komunistický režim ani v minulosti a návštěvu na polích u příležitosti sklizně využil i ke kritice oponentů.

„Řeknu to otevřeně: je mi úplně jedno, že pro některé kavárenské hlupáky je sklizeň socialistický přežitek. Pro nás je to otázka strategického přežití a vláda se bude k této významné události stavět vždy čelem, s úctou a pokorou, a především s velkým vděkem všem slovenským zemědělcům za to, že nám obrazně dávají na stůl chléb,“ řekl Fico podle listu loni, když navštívil zemědělce na poli u Nitry.

Slovenský premiér pravidelně navštěvuje zemědělce během sklizně. Denník N napsal, že po oslavách Mezinárodního dne žen, které Ficova strana Směr – sociální demokracie obvykle spojuje s předvolebními mítinky, jde o další zvyk z minulosti, který si Fico nenechá ujít.

po.chca.na ( 28. července 2016 00:29 )

 Komunisti žerou listí.

tenco ( 27. července 2016 18:02 )

Informatiku, pepen. se měl dobře za komárů a teď se má zřejmě ještě líp, protože na rozdíl od tebe a tvého stejně dementního jednovaječného dvojčete zdenekk, jsou chytří a inteligentní lidi finančně oceněni.Vy dva jste bohudík důkaz toho, že bl bec zůstává bl bcem za všech režimů.

salamander ( 27. července 2016 17:08 )

 Redaktor a autor článku "BRU"... je idiot ze soukromé školy. Komunismus zde nikdy nebyl. Doba před převratem se označovala termínem "rozvinutý socialismus" a jinak to, co říká premiér Fico - je naprostá a absolutní pravda. Chléb byl pro každého a kvalitní.

j-jensik ( 27. července 2016 16:35 )

Ještě aby to bývalý člen KSS netvrdil. On se přece špatně neměl.

lalia ( 27. července 2016 16:15 )

 Fico patří ještě k těm rozumným politikům.Takových si musíme vážit.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa