Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Nová šance na záchranu místa. Senát schválil zavedení kurzarbeitu

Dělníci při práci (Ilustrační foto)  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
23. července 2015
19:10

Senát ve čtvrtek schválil zavedení takzvaného kurzarbeitu, které vyplývá z novely zákona o zaměstnanosti. Norma potvrzená senátory počítá s tím, že stát by firmám v krizi přispíval na mzdy zaměstnanců, aby jim udržely práci aspoň na zkrácený pracovní úvazek. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Úprava se týká zaměstnanců podniků, které by pro ně kvůli hospodářské krizi či přírodní katastrofě neměly práci na plný úvazek. Po dobu výpadku by dostávali nejméně 70 procent mzdy. Zaměstnavatel by hradil 50 procent, stát zbývajících 20 procent. O každé žádosti o tuto podporu by rozhodovala vláda.

Hospodářská komora je ohledně praktického využití kurzarbeitu skeptická. „Současná podoba kurzarbeitu není pro firmy dostatečně zajímavá. Je spíše komplikovaná a realizovatelná v příliš dlouhém horizontu od vzniku problémů. Firmy budou s větší pravděpodobností reagovat ihned s využitím zákoníku práce a nebudou se pouštět do tohoto byrokratického systému,“ uvedl prezident komory Vladimír Dlouhý.

Podle advokáta Jana Procházky z kanceláře Ambruz & Dark Deloitte Legal jde o opatření, které může pomoci zaměstnavatelům v době nedostatku zakázek nebo při postižení živelní pohromou. Nicméně kvůli nutnosti schválení každé jednotlivé dohody vládou půjde spíše o výjimečné opatření, jehož praktický dopad bude omezený, uvedl.

Návrh vychází z parametrů, které kabinet schválil v listopadu. Příspěvek od státu by mohly získat firmy, které by kvůli krizi či přírodní pohromě nemohly zaměstnanci přidělovat práci v rozsahu nejméně 20 procent stanovené týdenní pracovní doby.

Maximálně by stát poskytl příspěvek 12,5 procenta průměrné mzdy za první tři čtvrtletí předchozího kalendářního roku. Podpora by se podnikům vyplácela nejdéle půl roku s možností jednoho opakování. V odůvodněných případech by vláda mohla stanovit delší dobu podpory.

Zákon přichází i se zákazem propouštění

Zaměstnavatel by k žádosti o příspěvek přikládal mimo jiné podrobný popis důvodů, počet pracovníků, výhled překonání krizové situace a dohodu s odbory o výši náhrady mzdy. V dohodě s úřadem práce by se musel zavázat, že zaměstnance nepropustí.

Pokud firma dohodu poruší, nebude moci po tři roky dostat příspěvek na veřejně prospěšné práce, na takzvaná společensky účelná pracovní místa, na zapracování, na přechod na nový podnikatelský program ani na kurzarbeit.

valvasek ( 2. února 2016 12:22 )

Uplný souhlas.politika státu stojí za velké hovno,místo aby Ti kteří mají odpracováno 40 let šli do důchodu tak makají a mladí se válí na sockách.Mi je 60 teď jsem přišel o práci z důvodu prac.urazu tak jsem uvažoval o předdůchodu kdy bych se 2 roky živil za své peníze a ve finále jsem se dozvěděl že by mi star.důchod stejně krátili sice míň než předčasný ale přesto něco.jsou to nehorázné hovada.

volte_pehn ( 24. července 2015 19:34 )

Nezaměstnanost by se snížila, kdyby těžce pracující dříve odcházeli do důchodu: www.youtube.com/watch?v=iF0PPUWfXwY Zároveň by klesly výdaje na zdravotnictví, protože dědoušci by si v těžké práci nekurvili zdraví

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud