„Co sis nakradl, to je tvoje?“ Zeman žádá přísnost v prokazování majetku

Prezident Miloš Zeman ve Sněmovně podpořil zákon o prokazování původu majetku.
Autor: ČTK, kal - 
19. 6. 2015
11:37

Prezident Miloš Zeman ve Sněmovně podpořil vládní návrh zákona o prokazování původu majetku. A poslance požádal, aby ho přijali. Zeman ale zároveň navrhl, aby zákon o prokazování původu majetku směřoval co nejvíce do minulosti, a je pro přísnější penále v případě jeho porušení.

Na návrhu prezident v pátek ocenil přesun důkazního břemene na podezřelé a to, že o případných pokutách má rozhodovat finanční úřad, nikoliv soud.

Vedle dvojice bodů, které u návrhu kvitoval, vyjádřil Zeman přesvědčení, že by se zákon ve dvou oblastech mohl zpřísnit. Jednou z nich je retroaktivita. Zeman má za to, že by prověřování majetku mělo jít i do minulosti. Zákon by podle něj neměl být redukován na deklaraci typu: „Co sis nakradl, to je tvoje, ale dál už nekraď.“

Vyslovil se také pro zpřísnění finančních postihů. „Byl bych velmi rád, kdyby některým z vašich pozměňovacích návrhů byly tyto penalizační sazby zpřísněny, protože je pokládám za příliš mírné,“ podotkl.

Zeman připomněl, že zákon o prokazování původu příjmů a majetku předkládal jako předseda vlády dvakrát, ani jednou se mu ho ale nepodařilo prosadit. Je proto velice rád, že dnes zákon mohl podpořit. Vyjádřil přesvědčení, že pokud bude schválen, nepovede k obtěžování poctivých občanů, ale bude zaměřen proti těm, kdo zbohatli na okrádání státu a díky korupci.

Vládní návrh počítá s tím, že finanční správa bude mít možnost analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud hodnota neevidovaného majetku převýší sedm milionů korun, finanční správa vyzve k prokázání původu majetku a popřípadě jej zdaní.

Doporučujeme
valkaamir ( 21. června 2015 11:11 )

aha dalsi zlodej se priznal no jen dal kamaradi zeman si vas pochyta.Tim ze jste proti se zjistuje ze jste Ti co vukradali tuto republiku a nechteji aby se na ne prislo.

valkaamir ( 21. června 2015 11:05 )

Tak tady vidime kdo z tech anonymu proti teto ustave podporene Zemanem jiz Kradl a boji se ze na to prijdou.

tgbg ( 19. června 2015 22:24 )

Věčně opilý Milouš komunisticko-ruský Putlerův přisluhovač, který kradl nejvíc, řve.

mrdlafka ( 19. června 2015 17:43 )

už aby zákon vstoupil v platnost, mám několik dobrých typů na udání, anonymně, samozřejmě a někomu bude pořádný horko

abzk ( 19. června 2015 15:38 )

Za současnýho stavu to bez prezidenta nebo jiný hlavy státu nejde kvůli mezinárodním jednáním. Spíš by to chtělo vosekat ten bordel pod ním, parlament, sněmovnu, ministry,..... všechno o dvě třetiny zredukovat a do čela státu někoho s mozkem a zdravym myšlením. Ale kde ho kurňa vzít, když nám za kandidáty vnucujou samý prasata, parazity, nuly a geronty?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa