ODS v Praze 10 a 11 zrušili! Sdružení doplatila na skandály

Autor: ČTK - 
8. prosince 2014
23:20

Oblastní sdružení ODS v Praze 10 a 11 se ruší. Rozhodl o tom republikový sněm strany. Za konec občanských demokratů v Praze může řada skandálů, které poškozovaly jméno strany.

Republikový sněm ODS dnes na svém jednání rozhodl o zrušení oblastních sdružení v Praze 10 a 11. Důvodem je poškozování dobrého jména strany. ČTK to potvrdil předseda pražské ODS Filip Humplík. Zrušení navrhla regionální rada pražské ODS. Strana nyní začne svá oblastní sdružení v těchto městských částech budovat znovu.

Občanští demokraté v Praze 10 nedávno společně s komunisty podpořili novou radu v čele s Radmilou Kleslovou (ANO). ODS v Praze 11 zase čelila řadě skandálů s prodeji pozemků.

"Jednali jsme na návrh pražského regionu. Všichni vědí, že se dlouhodobě snažíme jakousi špatnou pověst z minulosti vylepšovat. Toto rozhodnutí nikomu z nás nezpůsobuje radost, ale bylo to rozhodnutí nutné. Vidím v tom velkou šanci pro členy v Praze 10 a 11 vybudovat novou důvěryhodnou organizaci," řekl novinářům předseda ODS Petr Fiala.

Jan Gabriel z ODS v Praze 11 považuje rozhodnutí za vnitrostranický boj. "Problémy uvnitř ODS v Praze 11 nejsou," řekl. Bývalý starosta Prahy 10 a pražský radní Milan Richter uvedl, že Praha 10 dlouhodobě nesouhlasila s kroky pražské ODS a dnešní rozhodnutí je toho prý výsledkem. "Úplně se mi to nelíbí, ale respektujeme to," řekl Richter.

Podotkl, že při jednání musel vyvracet řadu podle něj lží - například prý, že na "desítce" byly nabírány černé duše. Zrušení oblastních sdružení ODS se týká asi 350 členů. Ti budou členy ODS ještě tři měsíce.

Pokud do té doby nebude založeno nové sdružení a nepřeregistrují se, členství ve straně jim zanikne. V obou městských částech jsou členové oblastních sdružení v opozici. Richtr řekl, že z ODS neodejde a vstoupí v budoucnu do obnoveného sdružení. Gabriel se ještě rozmyslí.

V Praze 10 byla jedním z důvodů rozpuštění podpora nové starostky Kleslové, která podle médií byla do listopadu 1989 příslušnicí komunistické rozvědky. Jako referentce zvláštní činné zálohy jí bylo uděleno krycí jméno Lia a měla mít za úkol nábor nových kádrů a jejich výchovu pro špionáž. Kleslová spolupráci popírá.

Organizace v Praze 11 zase poškodila stranu svými kauzami například kolem sporných prodejů pozemků. Bývalý starosta za ODS Dalibor Mlejnský (nyní Jižní Město-Náš domov) rovněž v minulosti v médiích figuroval v kauze sledování politiků v Praze 11.

ODS zrušila některá sdružení již v minulosti. V roce 2013 tak bylo zrušeno oblastní sdružení na Praze 4 a 12. Důvodem bylo neprůhledné nabírání členů. Obě oblastní sdružení byla následně obnovena.

salto ( 9. prosince 2014 10:02 )

Skvělý začátek - a teď pomalu rušit ostatní sdružení a ponechal bych buňky pouze v nápravných ústavech (Mírov, Bory atd.)

eisenbieger ( 9. prosince 2014 04:25 )

do tyhle partaje se chodi s holou prrdeli kde si chteji necim *** . nejlip hodne , tak hodne aby mi soused zavidel a ja mu vymrdal zenu ....to je pakaz co ?

luder ( 9. prosince 2014 01:47 )

Co skandály, ty měly téměř pořád, ale ta hrabivost pod sebe, už dosáhla takového stupně, že hlavní vedení ODS zcela ztratilo nad nimi veškerou kontrolu!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud