Na předváděcí akci nalákali prodejci manžele na zájezd, který měl stát 12 999 korun pro dvě osoby.

Paní Kosá jej sice tzv. vyhrála, ale ještě v sále musela zaplatit 500 korun za každého jako poplatek za zprostředkování. Další tisícovku dělalo cestovní pojištění.

„Sice jsem zájezd vyhrála, ale stejně po nás pak chtěli těch třináct tisíc plus další poplatky. I když nám slibovali, že v ceně jsou služby průvodců, na místě nám řekli, abychom si doplatili výlety za dalších 150 eur na osobu. To jsme ale odmítli,“ svěřil se Nedělnímu Blesku senior.

S dalším párem pak prý byli nuceni trávit tři dny na pokoji v Itálii, i když měli mít zajištěný program v Monaku a Francii.

„Průvodci byli celý den pryč na fakultativních zájezdech a my trčeli v místě, kde doslova chcípl pes,“ říká rozčileně pan Kos.

I když si u průvodců stěžovali, odmítli s nimi cokoliv řešit. Prý jsou firmou Beck jenom najatí, jinak s ní nemají nic společného.

„Jeden den jsme jeli na ochutnávku vína vzdálenou několik kilometrů od hotelu. Ochutnávka měla být také v ceně zájezdu. Musela jsem ale zaplatit dalších 100 eur,“ stěžuje si paní Kosá.

Navíc pořadatelé z Beck Reisen zájezd narafičili tak, aby se první den odjíždělo z Prahy o půlnoci, poslední den pobytu naopak odjížděli o sedmé ranní. Ze slíbených osmi dnů tak senioři v zahraničí strávili jen šest dnů.

Kromě toho po večerech probíhala masírka-prezentace drahého zboží, která se protáhla i na 4 hodiny.

„Byla to skutečně dovolená za všechny naše peníze, příště bychom jeli s jinou cestovkou.“

Napište nám to!
Autor: archiv Blesku

Petice proti šmejdům

Připojte svůj podpis k Petici proti šmejdům, jejímž smyslem je zvýšení ochrany seniorů při nekalém předváděcím a podomním prodeji. Petiční archy lze stáhnout na stránkách www.peticeprotismejdum.cz, www.blesk.cz a vyplněné zaslat do redakce na adresu:

Deník Blesk
"proti šmejdům"
Komunardů 1584/42
170 00  Praha 7

V sídle redakce můžete petici podepsat nonstop.