Příležitostný projekt G3 založil Satriani v roce 1996, kdy si k sobě na světové turné přizval další dva famózní kytaristy Vaie a Erica Johnsona. Jeho letošními hosty jsou zakládající člen progressive metalové skupiny Dream Theater Petrucci a bývalý člen populární německé kapely Scorpions Ulrich Roth vystupující pod jménem Uli Jon Roth.

"Myslím, že kouzlo a chemie G3 tkví především v tom, co tři top kytaristé sdílí spolu na pódiu. Je to zábava, je to nepředvídatelné a divoké - což je vše, co se od show očekává," uvedl před časem Satriani.

Petrucci je uznávaný jako jeden z nejlepších kytaristů takzvané "mladé generace" a obdivovaný hlavně díky své perfektní technice a skladatelským schopnostem. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem Guitar World. Je absolventem známé hudební školy Berklee College of Music v Bostonu.

Roth na začátku 70. let založil skupinu Dawn Road. V roce 1973 se dočasně připojil ke kapele Scorpions, kde nahradil kytaristu Michaela Schenkera, který odešel do skupiny UFO. Se Scorpions hrál Roth jako sólový kytarista a skupina s ním nahrála pět desek včetně živého alba Tokyo Tapes, kterého se prodalo přes milion kusů a v několika zemích se stalo zlatou deskou. Od Scorpions odešel Roth roku 1978 a poté založil vlastní skupinu Electric Sun.

Satriani prorazil do širokého povědomí roku 1987 s albem Surfing With The Alien. Od té doby prodal přes 10 milionů alb a získal mnoho nominací na Grammy. Jeho školou prošla řada dnešních rockových velikánů jako například Kirk Hammett z Metalliky. Rockové legendy typu Micka Jaggera nebo Deep Purple si ho pozvali jako hosta na turné. Kromě G3 vytvořil Satriani v roce 2009 i úspěšnou formaci Chickenfoot.