Zachycuje krajinu kolem Vltavy s portrétem členů kapely, kteří řeku splouvají na loďce. "Je to proto, že máme rádi vodu. Rozhodli jsme se udělat fotografii člunku na vodě ...Fotografie ale není úplně tím výtvarným dílem," představil dnes vznik obrázku zpěvák Jiří Macháček. "Chtěli jsme, aby obal desky zdobilo nějaké umělecké dílo. Restaurátorka historických textilií Radka Kalabisová nám podle fotografie vytvořila vyšívaný obraz, který jsme poté přefotili a použili na přebal alba," řekl Macháček ČTK.

Nová studiová deska skupiny vychází po deseti letech, kapela s ním vyjede na turné, které začne koncertem 3. října v Karlových Varech a skončí 6. prosince v Plzni. Koncem listopadu její členové také třikrát vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

Na počátku cesty k novému albu byla prý myšlenka vydávat jen samostatné písničky doprovázené například klipem. "Takhle vznikaly písně Venkovan kluk, Na zotavenou, Máma se vrací nebo Mávej, které se nakonec na naší novince také objeví, i když je už několik let hrajeme na koncertech," říká k albu Jiří Macháček.

Animovaný klip k "venkovanovi" si například před lety natočili sami. A klip k písni Diskobůh vzniká v součinnosti s lidmi, kteří mají chuť natočit vlastní videopříspěvek a poslat jim ho. "Je to taková píseň o starý smažce, dýdžejovi, který už je schopen pouštět hudbu, jen když dostane ránu elektrickým proudem," vysvětlil Macháček, který je autorem textů. Hudbu složil Tomáš Polák.

Kapela Mig 21 debutovala v roce 2001 albem Snadné je žít, o rok později natočila desku Udělalo se nám jasno. Zatím poslední řadové album Pop Pop Pop jí vyšlo v roce 2004. V roce 2009 pak "migové" vydali nové album Naživo, které bylo záznamem hudebního experimentu dvou odlišných hudebních těles, popové skupiny a třicetičlenného dechového souboru Lelek Orchestra.