Na zahajovacím koncertě vystoupí dánská varhanice Bine Katrine Bryndorfová, která je nejen interpretkou především barokní hudby, ale i profesorkou Kodaňské královské akademie a Královské akademie v Londýně.

Poprvé v historii festivalu budou mít zájemci 9. srpna možnost autentického poslechu portugalské hudby, a to v průřezu od raného baroka až po 20. století, v podání nadějného lisabonského varhaníka Antónia Manuela Esteireira. Třetí festivalový koncert 16. srpna provede David Cassan, jeden z nejžádanějších francouzských umělců. Italské a francouzské variace je název čtvrtého varhanního setkání u svatojakubských varhan, kam 23. srpna pozve Sergio Orabona. Na posledním prázdninovém koncertě 30. srpna uslyší návštěvníci titulární varhanici baziliky sv. Jakuba Irenu Chřibkovou.

Z Německa přijede do Prahy 6. září Martin Sander, který vyučuje na vysoké škole v Dermoldu a v Basileji a často zasedá v porotách mezinárodních varhanních soutěží. Předposlední koncert 13. září bude patřit opět české interpretce - Jiřina Dvořáková Marešová vystupuje jak sólově, tak s mnohými instrumentalisty a hudebními tělesy. Na závěrečném festivalovém koncertě vystoupí islandský varhaník Björn Steinar Sólbergsson, titulární varhaník katedrály v Reykjavíku. Více informací k programu se nachází na http://www.auditeorganum.cz.

Během každého koncertu se uskuteční videoprojekce, díky které mohou posluchači sledovat varhaníka při hře na varhany v bazilice u sv. Jakuba a jejich 8277 píšťal. Svatojakubské varhany jsou se svými čtyřmi manuály a 91 znějícími rejstříky (hlasy) po varhanách olomouckého chrámu svatého Mořice druhé největší v České republice.