Světovou literaturu bude reprezentovat román Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwoodové nebo závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky od autora či autorky publikující pod jménem Elena Ferrante. Irská spisovatelka Lisa McInerneyová v knize Nádherná kacířství čtenáře zavede mezi obyvatele své rodné země v době hospodářské krize. Velký knižní čtvrtek představí i román Gentleman v Moskvě Američana Amora Towlese, který čtenáře zavádí roku 1922 po konci občanské války do luxusního moskevského hotelu. Kniha mimo jiné zvítězila v anketě Kniha roku 2017 The Times.

Do Ruska umístil děj své krimi také Tomáš Boukal, který příběh Hřbitov nevěst zasadil do zapomenuté trestanecké osady v sibiřské tajze. Thriller Daniela Petra Sestra smrt se odehrává v severních Čechách a je inspirován skutečnými událostmi. Mezi novinkami je také Stín scenáristy Jiřího Křižana, autora předloh k filmům Signum Laudis, Stíny horkého léta či Je třeba zabít Sekala.

Knihu Biblické příběhy pro nevěřící děti, která navzdory názvu není určena jen dětem, napsal Martin Vopěnka. Dětem důvěrně známé téma videoher velmi netradičně zpracovává první díl šestidílné série Kepler62: Pozvánka od trojice finských autorů. Světovým bestsellerem, oceněným mimo jiné cenou za přínos americké dětské literatuře Newbery Medal 2017, je Dívka, která upíjela měsíc od Kelly Barnhillové.

Prodejci knih nabídnou také dva memoáry. Pecková: Dítě štěstěny je rozhovorem houslisty a hudebního skladatele Lukáše Kuty se světoznámou operní pěvkyní Dagmar Peckovou. Druhý titul Z lásky k Praze je autobiografií Gena Deitche, amerického filmaře, držitele Oscara za animovaný film z roku 1961, který spoluutvářel československé dějiny animovaného filmu.

Literaturu faktu zastoupí publikace Václavy Jandečkové Falešné hranice odkrývající činnost komunistické Státní bezpečnosti na přelomu 40. a 50. let minulého století. Pohled do světa šumavských samotářů a poustevníků přinese kniha Raději zešílet v divočině spisovatele Aleše Palána. Pro milovníky sportu a zejména cyklistiky redaktor deníku MF Dnes Tomáš Macek mapuje sto ročníků Giro d'Italia v knize Příběhy Corsa Rosa.

Postupně se Velký knižní čtvrtek, který měl pomoci knihám a knihkupcům v době ekonomické krize, rozrostl na dvě opakování za rok. Před šesti lety byly zařazeny do nabídky e-knihy a později se přidaly i audioknihy v podobě Velkého audioknižního čtvrtku.