"Zahajovací koncert je koncipovaný jako symfonická pocta nejen Benjaminu Wallfischovi, ale i Hansi Zimmerovi a jeho dalšímu žákovi Lornemu Balfeovi," uvedl Bojčev. "Lorne Balfe společně s Hansem Zimmerem vytvořili soundtrack k vůbec prvnímu hranému seriálu stanice National Geographic - Genius. Tento projekt o Albertu Einsteinovi se natáčel v Praze," dodal.

Kromě zvuku klasického symfonického tělesa zazní ve Foru Karlín elektronické prvky a efekty, zejména při premiérovém uvedení hudby z filmu Blade Runner 2049. "Skladatelé Zimmer a Wallfisch dostali za úkol pro toto očekávané scifi vytvořit soundtrack, který bude velmi podobný tomu původnímu od Vangelise. A jak víme, Vangelis je mistr syntezátorů a umělých zvuků," podotkl Bojčev.

Kromě Wallfische přijede na festival skladatel Clint Mansell, který 21. dubna uvede ve Foru Karlín světovou premiéru svého symfonického koncertu pod názvem Clint Mansell Symphonic. Film Music Prague uvede také 20. dubna koncert hudby skladatelského dua Two Steps From Hell. Závěrečné True Stories Gala nabídne 22. dubna v Rudolfinu melodie z filmů, které jsou založené na skutečných událostech. Hosté budou teprve oznámeni. Program zahrne vedle koncertů panelové diskuse s hosty a workshopy. Více informací je na www.filmmusicprague.com.

Film Music Prague každoročně přiváží do metropole netradiční hollywoodské projekty za účasti hostů, zejména skladatelů. Hvězdou loňského ročníku byl britský skladatel David Arnold, autor hudby ke čtyřem bondovkám a velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti nebo Godzilla. Letošní ročník zahájil v Paláci Žofín držitel Grammy a Zlatého globu Craig Armstrong.