"Nepřicházím s žádným manifestem. Co vnímám jako nejpodstatnější, a není to fráze, že divadlo tvoří lidé," uvedl Lančarič. "Lidé tady divadlem žijí, došlo tady ke generačnímu propojení, lidé na sebe slyší, interakce má přesahy, které jsou nad rámec běžné práce," řekl. Zmínil například kabaret Ovčáček čtveráček, který podle něj kromě velkého úspěchu dokumentoval také funkčnost souboru.

Kabaret reagující na aktuální politické dění vytvořili členové souboru spontánně za několik dní. "To je věc, kterou nemůžete nařídit, může vzniknout jen v prostředí, kde to jiskří tvořivě, kde je na to chuť, kde jsou lidé připraveni na spontánní akci," řekl Lančarič. Podle něj to byl jeden z důvodů, proč nabídku ze Zlína přijal. "Jsou to ti lidé, ta atmosféra v divadle. To bude těžké udržet," dodal.

Lančarič se již dříve zlínskému publiku představil inscenací Agent František ve službách Sherlocka Holmese, v končící sezoně režíroval druhý díl baťovské trilogie Já, Baťa. V nové sezoně bude režírovat komedii Francise Vebera Drahá legrace. Lančarič byl uměleckým ředitelem činohry Státního divadla Košice, od roku 2004 pracoval jako režisér na volné noze.

Mikolášková odchází z divadla z osobních důvodů a na vlastní žádost, oznámila to již před rokem. S Lančaričem tak již v posledním roce spolupracovala. Podle Mikoláškové patřily k nezapomenutelným inscenacím za dobu jejího působení například Žítkovské bohyně, které vznikly podle stejnojmenného románu Kateřiny Tučkové, či muzikál Malované na skle.