"Fanoušci Pražského výběru ocení 18. srpna v Letňáku pohled do pražské metropole v hudebním filmu Karla Smyczka a Michaela Kocába Pražákům, těm je hej z roku 1990," řekl ČTK Tomáš Kopečný ze společnosti Topart Media. Stylizovaná autobiografie se vrací do poloviny 80. let, kdy mohli hudebníci této kapely za nejistých podmínek obnovit svou společnou koncertní činnost.

V pondělí 24. srpna přijde na řadu o dva roky starší povídkový snímek Tomáše Vorla Pražská pětka, který v pěti příbězích představuje tehdy ještě poloamatérské pražské divadelní soubory - pantomimickou skupinu Mimóza, výtvarné divadlo Kolotoč, recitační skupinu Vpřed, baletní jednotku Křeč a divadlo Sklep.

"Poslední srpnový den bude patřit dokumentárnímu snímku Miloše Formana Konkurs z roku 1963, složenému z autentických záběrů z pěveckého konkurzu i zákulisí divadla Semafor," podotkl Kopečný. Film obsahuje dva samostatné příběhy o mladých lidech a dokumentuje jejich vztah k hudbě. První část nazvaná Kdyby ty muziky nebyly popisuje situaci, kdy konkurenční dechové orchestry trpí nedostatkem mladých hráčů a musí dělat kompromisy.

Do minulosti československého národa zavede diváky i česko-polský snímek Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové, inspirovaný reálnými postavami a skutečnými událostmi odehrávajícími se po upálení Jana Palacha. Silný a temný příběh bude uveden v pátek 21. srpna. Všechny projekce začnou ve 21:00 hodin.

V srpnu bude na Střeleckém ostrově dále promítnut například Příběh Kmotra či divácky oblíbený politicko-satirický seriál Kancelář Blaník. Ze zahraniční nabídky pak Nespoutaný Django, Záhada hory mrtvých, Love song a Pátrání po Sugar Manovi. Bližší informace o programu jsou na www.letnak.cz.