Uváděné hrané snímky například přinášejí sondu do indického života rozpolceného mezi tisíciletou tradicí a moderním životem. Vedle tibetských exilových režisérů se představí čínsko-tibetská dvojice tvůrců Dan Smyer Ju a Päma Taši s etnologickým dokumentárním snímkem V objetí, zaměřeným na vnímání krajiny a domova v religiózním kontextu z pohledu generací otce a syna ve východním Tibetu.
K magnetům festivalu patří hudební dokument Tibet zpívá muzikologa, absolventa Tibetského institutu dramatických umění v Dharamsale, Ngawanga Čhöphela, který přehlídku ve středu večer uzavře. Za nahrávání tradiční hudby na tibetském venkově a rozhovory s místními lidmi byl autor zatčen, obviněn ze špionáže a bez procesu odsouzen k 18 letům v čínském vězení. Jeho propuštění po více než šesti letech bylo dosaženo díky mezinárodní podpoře humanitárních a lidskoprávních organizací, hudebníků a nespočetným viditelným protestním akcím tibetského exilu.
Podle zástupců kina Aero jeho snímek zasvěceně ukazuje vliv politické propagandy na lidovou hudbu a tradiční tibetskou operu a jejich ideologické zneužívání. Získal zvláštní cenu poroty na festivalu Sundance 2009 a mnohá další ocenění včetně zvláštního uznání poroty na pražském festivalu Jeden svět 2010.
Vstupenky si mohou zájemci rezervovat přes internet na stránkách kina Aero nebo zakoupit v pokladnách kin Aero, Světozor a Bio Oko.
Festival pořádá ve spolupráci s kinem Aero nestátní nezisková organizace Potala, která se patnáct let systematicky věnuje zpřístupňování tibetské kultury formou promítání, přednášek, besed, workshopů, výstav či koncertů. Pro Tibeťany v Tibetu i exilu zprostředkovává charitativní a rozvojovou pomoc. Více informací je na adrese www.potala.cz.