"Režiséru byl inspirací skutečný příběh jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé historie - ukrajinského kanibala Andreje Čikatila. V naprostém utajení strávil Jákl měsíce natáčení na Ukrajině, v Kalifornii a v Česku a do filmu obsadil pouze zahraniční herce," uvedla Bártová.

Režisér byl podle ní stejně jako v případě Kajínka, kterého v českých kinech zhlédlo na 800.000 diváků, spoluautorem scénáře a producentem. Při práci na Ghoulovi ho doplnili například výkonní producenti Rob Cohen (režisér Rychle a zběsile a producent Čarodějek z Eastwicku), Joe Lynch (režisér snímku Everly se Salmou Hayekovou) nebo koproducentka Nancy Bishopová (casting Mission Impossible, Hannibal - Zrození). Ta se postarala o výběr herců.

Příběh filmu se odehrává v reálné lokalitě, oblasti ukrajinského Jabločnoje, kde se Čikatilo narodil. Během 12 let spáchal přes pět desítek brutálních vražd, při nichž své oběti částečně snědl. V temném thrilleru plném tajemna, nevysvětlitelných událostí i děsivých setkání s jiným světem uvidí diváci i dokumentární záběry z reálného života největšího světového kanibala.

"Někteří herci měli chvílemi strach a chtěli natáčení i vzdát. Příběh Čikatila byl všudypřítomný a natáčení na místech, kde žil, bylo někdy nepříjemné i pro mne," řekl režisér.

Ghoul vypráví o trojici filmařů, která se vydává na Ukrajinu s cílem natočit dokument o místě, kde došlo za velmi podivných okolností ke kanibalismu. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem kanibala Čikatila. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se ale z filmařů a jejich doprovodu brzy stanou vězni a ze záměru natočit dokument se stane boj o život.