"Divadlo Alfa funguje stabilně pod uměleckým vedením Tomáše Dvořáka a tento směr, který má nastavený, zůstane zachován, funguje velmi dobře. Nechci do toho zasahovat," uvedl.

Vzhledem k tomu, že divadlo nabízí ročně dvě domácí představení zpravidla realizovaná právě Tomášem Dvořákem a dvě představení realizovaná hostujícími tvůrci, Hora by rád do budoucna přizval ke spolupráci právě zajímavé tvůrce. Chce se proto podílet na hledání toho, co se zrovna rodí, hledání aktuálních trendů, co se děje mezi mladými divadelníky, a současně v Plzni i nabídnout nápady zkušených tvůrců, které jsou realizovatelné pomocí loutkového divadla.

Také v letošním roce, kdy je Plzeň Evropským hlavním městem kultury, uvede Divadlo Alfa čtyři špičková představení, mimo jiné loutkovou grotesku Cha cha cha, která čerpá z němého filmu. Velkým projektem má být i podzimní hostování režiséra animovaného filmu Jiřího Barty, který by měl udělat divadelní verzi filmu Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

V Divadle Alfa se letos uskuteční česká verze představení Matěje Formana Aladin, bude i festival Skupova Plzeň. Podle Hory je ve hře ještě další projekt, a sice Král Ubu, mezinárodní koprodukce evropských tvůrců, na níž také Divadlo Alfa spolupracuje.

Divadlo Alfa má 35 zaměstnanců, rozpočet se pohybuje kolem 27 milionů Kč.