Leguay vystoupí v České republice poprvé. V jeho podání zazní skladby Césara Francka, Eugéna Gigouta a Augustina Bariého. Tuzemskému publiku nabídne také ochutnávku ze své vlastní tvorby.

Žák proslulého francouzského skladatele Oliviera Messiaena působí jako titulární varhaník v Notre Dame již téměř 30 let. Jako koncertní varhaník je známý po celém světě. Repertoár dnes pětasedmdesátiletého umělce zahrnuje skladby od 17. století až po současnost. Komponovat začal počátkem 60. let, od té doby má na svém kontě přes šedesát děl pro různorodá instrumentální seskupení. Za své poslední CD s improvizacemi z Notre Dame získal Cenu německé gramofonové kritiky. Jeho improvizace také doprovází několik uměleckých filmů jako například dokument televize Arte Tajemství katedrál.

Mezinárodní varhanní festival Svatojakubské Audite Organum (Poslouchejte varhany) začal 7. srpna a potrvá do 25. září. Další zářijové čtvrteční večery budou patřit Argentinci Diegu Innocenzimu, japonské interpretce Marii Ohki a varhanici a ředitelce kůru svatojakubské baziliky Ireně Chřibkové, která tento festival před devatenácti lety založila.

Koncerty začínají vždy od 19:00. Díky projekci na plátno, které bude umístěné v přední části chrámové lodi, může publikum sledovat interprety při hře. Jedna ze tří kamer bude snímat i pohyby nohou po pedálech, což při běžných varhanních koncertech není možné vidět.