Délku rozhodování NS nelze předjímat, dovolání v trestních kauzách obvykle řeší několik týdnů až měsíců. Většinu jich odmítá. Poté už mají odsouzení jen spíše teoretickou možnost podat ústavní stížnost, v níž však musejí argumentovat porušením svých základních práv.
Bezdomovec František Václavek, který přebýval v Praze u stanice metra Českomoravská, sázel pravidelně. Vítězný tiket s náhodně vybranými čísly 6-17-19-34-37-49 podal v červnu roku 2010. Když se dozvěděl, že vyhrál miliony, pochlubil se řadě lidí včetně Černé se Šoškou, jimž příležitostně vypomáhal v cukrárně.
Černá se nabídla, že vše ověří u sázkové kanceláře, a poté mu zalhala, že k vyzvednutí peněz bude potřebovat dva doklady totožnosti a vlastní účet. Důvěřivý Václavek účet neměl a z dokladů vlastnil pouze občanský průkaz, takže souhlasil s tím, že vyzvednutí výhry zařídí Černá. Ta se před zaměstnanci loterijní společnosti prohlásila za výherkyni, vyzvedla zálohu a zbytek peněz si nechala poslat na své konto.
Se Šoškou si následně koupili luxusní vilu v Klánovicích a auta, přičemž Václavka s sebou brali ke všem obchodním jednáním. Bezdomovce pak v domě nechali devět měsíců bydlet a tvrdili mu prý, že je jeho majitelem. V květnu 2011 se s ním ale pár pohádal a muž nakonec opět skončil na ulici.
Černá a Šoška se při procesu hájili tvrzením, že vítězná sázenka byla jejich, protože Šoška prý svěřil bezdomovci peníze s pokynem, aby mu je vsadil. Pražský městský soud dvojici loni původně osvobodil s tím, že se tvrzení obžaloby nepodařilo jednoznačně prokázat. Odvolací vrchní soud však kauzu vrátil k dalšímu projednání a jiný senát pražského městského soudu pak po novém hlavním líčení uznal pár vinným.