Blažek tvrdí, že mu Art Kodiak zůstal dlužen za 89 hodin z dubna 2013, kdy na stavbě prováděl práce a dozor. "Tyto hodiny jsem naprosto jistě odpracoval," uvedl dnes. Problém je podle něj v tom, že následně onemocněl, fakturu poslal firmě až v srpnu a ta mezitím na jeho činnost zapomněla.

Firma provedení prací popírá s tím, že přítomnost Blažka na stavbě byla jen symbolická. "Pokud byly práce provedeny co do kvality a množství, nesmlouval jsem, a to ani s panem Blažkem," prohlásil Fiala. "Pan Blažek se začal částky domáhat velmi hrubým způsobem. Někteří pracovníci mi ale sdělili, že na peníze nemá nárok," dodal.

Blažek s Fialou se dnes nedokázali shodnout ani na tom, na jakou konkrétní práci si Art Kodiak restaurátora vlastně najal. Dohoda, kterou spolu na konci roku 2012 uzavřeli, totiž byla jenom ústní. Podle Blažka měl na stavbě vykonávat dozor, Fiala však tvrdí, že předmětem dohody byla fyzická práce na fasádě. Několik exkolegů přitom uvedlo, že Blažka v dubnu fyzicky pracovat neviděli - na stavbě prý přicházel jen ráno a večer.

Z dnešního jednání vyplynulo mimo jiné to, že evidence prací na fasádě Národního divadla nebyla vedena příliš přehledně. Jednotliví restaurátoři včetně Blažka si své odpracované hodiny sami zapisovali do společného diáře, podle kterého potom fakturovali Art Kodiaku. Jedna z Blažkových bývalých kolegyň však hodnověrnost zápisků zpochybnila.

"Je klidně možné, že jsem pana Blažka zapsala na stejnou dobu jako sebe, a to pro své vlastní jištění," řekla s tím, že protože sama nemá licenci, mohla práci vykonávat jen za přítomnosti licencovaného restaurátora, to znamená Blažka.

Na to Blažek poznamenal, že tedy prováděla činnost na fasádě jako neodborník. Totéž uvedl i na adresu Fialovy manželky, která se na rekonstrukci rovněž podílela. Soudkyně ho však upozornila, že tato záležitost není předmětem projednávaného sporu. Blažek už dříve řekl, že zaměstnávání nekvalifikovaných lidí je nezákonné a ničí českou kulturu.