"Otevření nového sídla souvisí s naším růstem na českém trhu. Zároveň jsme letos v České republice od základu změnili systém distribuce zboží, což spolu s nově otevřeným logistickým centrem na Slovensku výrazně zrychlí dodávky a zlepší služby zákazníkům," uvedla Skutilová. Pro letošní rok očekává meziroční růst tržeb minimálně o deset procent.

"Předpokládáme, že se dostaneme nad 650 milionů korun. Vyjádřeno v eurech je to 25 milionů. To je symbolické číslo, protože si právě připomínáme 25 let působení na českém trhu," doplnila Skutilová. Ve firmě nyní pracuje 80 lidí. Do pěti let chce podle Skutilové Kärcher v Česku zhruba zdvojnásobit počet zaměstnanců i tržby.

Nové sídlo společnosti má rozlohu 3640 metrů čtverečních. Jeho součástí jsou mimo jiné prodejní centrum, servisní zázemí, skladové prostory nebo školicí centrum.

Firma Kärcher má sídlo v Německu. Působí v 68 zemích světa a zaměstnává přes 12.300 lidí. Její obrat loni meziročně vzrostl o 7,5 procenta na 2,5 miliardy eur (asi 65 miliard korun). Výrobní program zahrnuje kromě vysokotlakých čističů, vysavačů, přístrojů k tryskání suchým ledem, parních čističů, zametacích a vysávacích strojů také myčky automobilů a úpravny pitné a odpadní vody.