V případě Minutek paní Haliny šlo o pořad, který televize odvysílala 14. prosince 2014 od 19:59 na ČT1. Správní řízení kvůli neoznačení reklamního pořadu i odvysílání na prvním programu rada s veřejnoprávní televizí zahájila letos v lednu.

Rada nyní potvrdila své původní podezření, že cílem audiovizuálního minipořadu bylo propagovat celokovový kuchyňský robot a ve spojení s označením sponzora šlo o reklamní celek. Tím provozovatel podle rady porušil povinnost nezařazovat na ČT1 reklamu s výjimkou přímého spojení s vysíláním kulturní či sportovní události, je-li to nezbytná podmínka k získání televizních práv.

Podobné upozornění na porušení zákona si ČT nyní vysloužila také za odvysílání reklamy Tesco, jež byla do vysílání zařazena loni v říjnu, a to jako audiovizuální celek, složený z úvodního označení sponzora, části Amerika, mezinárodní inspirace Romana Vaňka a závěrečného opětovného označení sponzora. I v tomto případě rada veřejnoprávní televizi zároveň vytkla, že reklamní pořad byl odvysílán na ČT1.

Vysílací rada se na posledním zasedání rovněž vrátila ke sponzoringu televize Nova. Provozovatel CET 21 dostal upozornění na porušení zákona za reklamu označenou jako "sponzor pořadu", ačkoli šlo o propagaci cestování do Egypta s konkrétní cestovní kanceláří Blue Style. Rozhodnutí rady přišlo poté, co Nejvyšší správní soud v této kauze zamítl kasační stížnost proti rozsudku Městského soudu v Praze. Ten loni v listopadu zrušil původní pokutu 50.000 korun, kterou rada nejprve za prohřešek uložila.