Majerik strávil většinu profesní dráhy v oblasti mediálního plánování a nákupu, zastával například vrcholové pozice v mediálních agenturách Carat či ZenithOptimedia. V Economii bude jeho hlavním úkolem řízení a vývoj produktového portfolia společnosti a hledání nových příležitostí pro rozvoj produktů.

Pokračují tak personální změny, které na konci loňského roku znamenaly například příchod Jiřího Kubíka z Mafry na pozici šéfredaktora sdíleného obsahu. Naopak z Economie odešli Pavel Smejkal a ředitel divize Product Management a bývalý obchodní ředitel Pavel Vopařil.

"Jsem rád, že se podařilo sestavit velice silný manažerský tým, který bude již od počátku roku pracovat na naplnění produktových i obchodních cílů, jež jsme si pro rok 2015 stanovili," uvedl generální ředitel společnosti a místopředseda představenstva Roman Latuske. "Petr Majerik je odborník s více než dvacetiletou zkušeností na českém mediálním trhu. Společně se Zuzanou Řezníčkovou, zkušenou manažerkou v oblasti obchodu a marketingu, vytvoří silnou dvojici, která výrazně posílí spolupráci produktové a obchodní části firmy," dodal.

Mediální dům Economia je vydavatelem ekonomického a odborného tisku a důležitým hráčem na poli online médií a digitalizace mediálního obsahu. Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media a několik odborných titulů. Provozuje zpravodajské servery IHNED.cz a Aktuálně.cz, mnoho tematických internetových titulů a freemailových portálů. Majitelem skupiny je Zdeněk Bakala.