Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Deadpool 2: Spousta krve, masa i humoru říznutého romantikou opět funguje

Autor: Ivan D. Hladík - 
13. května 2018
19:07

Je zpátky! A pravděpodobně je úplně jedno, jak si ho recenzenti vychutnají – diváci už stojí ve frontách před kiny. A vyplatí se jim to, Deadpool je opět skvělý.

Wade Wilson neboli naprosto nehrdinský (alespoň dočasně) Deadpool poprvé oslnil diváky v roce 2016. „Nejužvaněnější a nejvtipnější superhrdina všech dob,“ chlubili se distributoři snímku po celém světě a - měli pravdu. Jakkoli se kdo obával účasti představitele Deadpoola a spolutvůrce scénáře Ryana Reynoldse (41), na což měl divák po hrůze s názvem Green Lantern (2011) nárok, tak byl vzápětí uchvácen. Nyní, 17. května, dostávejí autoři snímku šanci dokázat, že Deadpool nebyl jednorázový zázrak. Daří se jim?

Podívejte se na upoutávku filmu:

Video Nejužvaněnější superhrdina Deadpool se 17. 5. 2018 vrací i do českých kin. • VIDEO - CinemArt

Reynolds znovu hraje hlavní roli. Kromě toho ale neustoupil ze spolupráce na scénáři a produkci. „Ryan je neuvěřitelně talentovaný komik“, říká režisér David Leitch, jehož práci už známe například díky snímku John Wick (2014). „Deadpool je skvělou platformou pro to, v čem vyniká. Vzal postavu z komiksu a udělal z ní vlastní značku. Mezi Ryanem a Deadpoolem je souhra, protože ve skutečném životě on je Deadpool – v tom, jak někdy mluví a nahlíží na svět. Je zábavný, neuctivý, ale také má obrovské srdce a soucit, jako Deadpool,“ dodává Leitch. „Mám strach,“ řekl před premiérou Reynolds na otázku, jak se cítí podruhé coby Deadpool. „Poprvé nebylo očekávání diváků tak velké jako teď. Vnímám to jako nebezpečí,“ svěřil se herec.

Nejužvaněnější superhrdina Deadpool se 17. 5. 2018 vrací i do českých kin.Nejužvaněnější superhrdina Deadpool se 17. 5. 2018 vrací i do českých kin. | CinemArt

Divák tedy má nyní možnost v jednom ze zásadních snímků roku prožít s Wilsonem / Deadpoolem okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne.

Podívejte se, jak se Deadpool omlouvá Davidu Beckhamovi:

Video Deadpool se omlouvá Davidu Beckhamovi. • Od 17. 5. 2018 se vrací i do českých kin. • VIDEO - CinemArt

Zbývá zodpovědět zásadní otázku: Jaký je nový příběh Deadpoola? Jednoznačně dobrý. Zápletku, která odstartuje děj filmu nečeká naprosto nikdo. Nejspíš ani zjevení dalších postav, přestože od Deadpoola nějaká překvapení čekáme. Již známé postavy doprovázejí nové a jsou boží! Těžko bychom mohli například předpokládat, jak rozporuplnou, vlivnou a zajímavou postavou může být oplácaný teenager s poněkud žhavýma rukama Russell / Firefist (Julian Dennison, 16).

Nejužvaněnější superhrdina Deadpool se 17. 5. 2018 vrací i do českých kin.Nejužvaněnější superhrdina Deadpool se 17. 5. 2018 vrací i do českých kin. | CinemArt

Josh Brolin (50) coby kybermstitel z budoucnosti Cable předvádí slušný výkon a tělo vypracované tak, že by mu leckterý o polovic mladší chlap mohl závidět. Mimochodem, i jeho se dotkne Deadpool narážkou na film Goonies (1985), který byl Brolinovým prvním.

Podívejte se na klip Celine Dion k filmu:

Film samotný pak servíruje v odměřených dávkách humor, který nelze nemilovat (pokud jste v obraze), akci protkanou spoustou krve a různých částí těla poletujících vzduchem, ale také romantiku. Ostatně - píseň Celine Dion k filmu si přímo říká o nominaci na Oscara, byť by bez filmu ztratila podstatnou část kouzla. Shrnuto a podtrženo - Deadpool 2 se opět povedl a divákům dá přesně to, co si zamilovali na jedničce.

Hodnocení: 85 %

Deadpool 2

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi

Česká premiéra: 17. 5. 2018, CinemArt

USA, 2018, 119 min

Režie: David Leitch

Předloha: F. Nicieza a R. Liefeld (komiks)

Scénář: Rhett Reese, Paul Wernick, Ryan Reynolds

Kamera: Jonathan Sela

Hudba: Tyler Bates

Hrají: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Brianna Hildebrand, Zazie Beetz, Bill Skarsgård, T.J. Miller, Terry Crews a další.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud