Obecní dům rozezněla Smetanova Má vlast, filharmonici tak zahájili Pražské jaro

Obecním domem se rozezněly tóny symfonické básně Bedřicha Smetany Má vlast, začal tak mezinárodní hudební festival pražské jaro
Autor: ČTK, mah - 
12. 5. 2018
20:18

Česká filharmonie pod vedením dirigenta Tomáše Netopila v sobotu večer zahájila 73. ročník mezinárodního festivalu Pražské jaro symfonickou básní Má vlast Bedřicha Smetany. Kultovní dílo, které zaznělo ve vyprodaném Obecním domě, zní na festivalu každoročně. Skladby se každý rok ujímá jiný dirigent. Festival skončí 3. června.

Má vlast je podobně jako Smetanova opera Libuše vyhrazena zejména slavnostním příležitostem. Jde o cyklus šesti symfonických básní inspirovaný historií, legendami a krajinou Čech. Dílo vzniklo v letech 1874 až 1879, premiéra se konala 5. listopadu 1882 v Praze na Žofíně.

Zahajovací koncert sledují lidé nejen v Obecním domě, ale také v parku Kampa, kde začal program už v 16:00, a v několika kinech. Dopoledne se na Vyšehradském hřbitově uskutečnil tradiční pietní akt k uctění památky Bedřicha Smetany, který předznamenal začátek festivalu. Už 8. května také začal 70. ročník Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro, tentokrát pro obory violoncello a lesní roh.

Hlavní dramaturgickou linkou letošního Pražského jara bude připomínka 100. výročí založení Československé republiky. Závěrečný koncert 3. června bude proto patřit Slovenské filharmonii s novým šéfdirigentem Jamesem Juddem. Festival nabídne 60 koncertů, rezidenčním umělcem bude houslista Julian Rachlin.

Video Podívejte se na ukázku ze zkoušky - Eva Fornálová
720p 360p

Doporučujeme
cocumysvole ( 12. května 2018 22:48 )

Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej blbec a je to prokazatelný Admin je zaujatej bl

tomik007 ( 12. května 2018 21:07 )

LIDOVY DUM rozeznelo zase Exekucni Tango

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa