Svěrákův snímek Po strništi bos se blíží do kin, představil filmový plakát

Autor: red - 
15. 6. 2017
22:02

Premiéra nového snímku režiséra Jana Svěráka (52) se blíží a slibuje zážitek srovnatelný s Obecnou školou. Natáčení filmu skončilo v květnu, do kin bude uveden 17. srpna. Ode dneška bude k jeho návštěvě lákat nový plakát, jemuž vévodí hlavní dětský hrdina ztvárněný Aloisem Grecem.

Režisérův cíl byl, stejně jako u Kolji a Vratných lahví, upoutat diváky originálním a jednoduchým vizuálem, který by vystihoval atmosféru filmu. Alois Grec, malý hrdina Svěrákova posledního filmu, se stal také trpělivým hrdinou při focení filmových plakátů. Fotograf Ondřej Pýcha a výtvarní grafici Lukáš Fišárek a Jiří Karásek se snažili zachytit tu jiskru a přirozenost, kterou Alois projevoval po celou dobu natáčení.

Podívejte se, jak focení pro tvorbu plakátů probíhalo:
Video  Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás, premiéru má 17. srpna 2017.  - Bioscop

Osmiletý Eda je vytoužené, opatrované dítě, které rodiče střeží víc, než je zdrávo, protože o jedno dítě už přišli. A tak je Eda náhradník. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, se odvíjí jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nyní jsme však v období protektorátu, kdy je Edova rodina donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným.

Pusťte si upoutávku na film:

Video  Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás, premiéru má 17. srpna 2017.  - Bioscop

Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem. Eda tu nachází cestu nejen k místní klukovské partě, jejíž svět je tolik odlišný od městského a v níž musí obhájit své místo, ale také nečekaným rodinným tabu, která vyplouvají na povrch, a rovněž k vlastní odvaze. Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás a uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových – tetralogii o jedné generaci.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 17. června 2017 03:18 )

4 lety KIKINA nosi dlazebni kostky na barikadu

defakto ( 15. června 2017 22:40 )

... ježíši , to bude další Svěrákovská h.o.v.a.d.i.n.a !

Zobrazit celou diskusi
Další videa