Nová stezka pro turisty. Hrad Šumburk nad Kláštercem bude přístupnější

Zřícenina Šumburk
Zřícenina Šumburk  (Autor: Město Klášterec nad Ohří)
Autor: ČTK - 
14. října 2015
16:14

Turisté na Klášterecku se nově mohou dozvědět více o zřícenině hradu Šumburk na vrchu Šumná. Město Klášterec nechalo z odborných podkladů vytvořit informační tabuli a spolu s dobrovolníky z organizace Zachránci památek České republiky se tak podílelo na obnově stezky k hradu. Dobrovolníci začali s obnovou stezky již v loňském roce, oživení zříceniny by mělo pokračovat i v budoucnu, informovala v tiskové zprávě Vlasta Fišrová z Odboru komunikace a cestovního ruchu.

"Město Klášterec nad Ohří vytvořilo z odborných podkladů zajímavý obsah včetně mapky a vizualizace původní podoby hradu a zajistilo výrobu informační tabule, která je umístěna na začátku přístupové cesty k hradu. Sem ji na nový dřevěný stojan vlastní výroby upevnili členové neziskové organizace Zachránci památek České republiky," uvedla Fišrová.

Zachránci památek České republiky už v loňském roce vystavěli oddechový altán v polovině cesty ke zřícenině, sekali trávu a provizorně opravili lávku přes hradní příkop. S dalšími úpravami počítají na cestě k Šumburku i do budoucna. "Máme v plánu znovu opravit přístupovou lávku, vyřezat náletové dřeviny, instalovat odpadkové koše a lavičky a také přidat další informační tabule i ukazatele," uvedl předseda organizace Miroslav Dub.

Hrad Šumburk leží asi dva kilometry západně od Klášterce nad Ohří, kde byl založen v první polovině 15. století. Opuštěn byl po požáru roce 1550. Dodnes se z něj dochovaly zbytky mohutné obytné věže, hradby s baštami a brána. K hradu vede červená turistická značka z Perštejna nebo ze silnice I/13 odbočkou na Kláštereckou Jeseň.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi