Na místo jako první dorazili policisté z Oddělení řízení dopravy, kteří zadrželi řidiče BMW. Ten jevil známky opilosti a z místa se pokusil utéct. Policisté museli při zadržení užít donucovacích prostředků. Na místo dále dorazili policisté ze 158 Dejvice a z Oddělení dopravních nehod. Přivolána byla posádka RZP ZZS Hl.m. Prahy a jednotka HZS Praha stanice Petřiny.

Záchranáři muže za policejní asistence ošetřili a následně ho transportovali k ošetření do nemocnice. Dechovou zkoušku řidič BMW odmítl. Hasiči zajistili vozidlo BMW proti požáru a následně se vydali k Citroenu, který byl mimo vozovku. I u toho odpojili autobaterii a zajistili místo dopravní nehody.

Dopravu v místě nehody řídili policisté ze 158 Dejvice. 32letému řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Podle našich informací stejný řidič havaroval pod vlivem alkoholu již před několika měsíci. I tehdy museli policisté použít donucovací prostředky, aby ho dostali z vozu ven. V případě tehdejší nehody navíc muž nacouval do služebního vozu PČR…