Komentář: Zemana nezastavila ani nahá ženská prsa. Drahoš to zkusí ve 2. kole

Autor: Petr Holec - 
14. 1. 2018
05:20

Průzkumy volebních preferencí tentokrát neselhaly a první kolo prezidentské volby dopadlo podle jejich dlouhodobých trendů. S téměř 40 procenty jasně vyhrál prezident Miloš Zeman a druhý skončil s 26 procenty Jiří Drahoš. Volby taky potvrdily, že kromě Mirka Topolánka málokdo toužil po jeho návratu do politiky, expremiér utrhl jen čtyři procenta. A adept na třetí místo Michal Horáček skončil se svým kýčem až čtvrtý, asi největší „drama“ voleb.

Volby prezidenta úplně překryly důsledky nedávných sněmovních voleb a sestavování vlády, které poslední dobou drama naopak nepostrádá. A to ani, když ho nečekají sami poslanci. Jediným tématem prvního kola prezidentské volby se tak, kromě bezpečnostních rámů na Pražském hradě a milých tweetů Jiřího Ovčáčka, stal Zeman. Chtějí Češi další pětiletku prezidenta, jenž z prezidentství dělá stále bizarnější reality show, nebo už jsme toho se Zemanem zažili tolik, že je čas na změnu a nové bonmoty?

Video Komentátor Petr Holec o výsledcích voleb - Blesk Zprávy
360p

První kolo volby na to dalo i nedalo jasnou odpověď. Určitě ji dalo výrazným vítězstvím Zemana, jehož volilo o 600 000 voličů víc než Drahoše, svého druhu KO. Nedalo ji ale tím, že „antizemanovské“ kandidáty dohromady volilo víc lidí než prezidenta. Statisticky tak Zemana na hradě chceme i nechceme. Jenže volby nejsou statistika, jak ukázala předchozí prezidentská volba. Rozhodují emoce včetně těch horších a ty jsou nevyzpytatelné.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Ve volbách 2013 Zeman získal v prvním kole jen 1,2 milionu hlasů, v podstatě stejně jako druhý mladý „pekáč“ jménem Karel Schwarzenberg. Druhé kolo zválcoval s 2,7 milionu hlasů, zatímco „kníže“ svůj zisk vytáhl jen na 2,2 milionu hlasů. Ve druhém kole také přišlo volit míň lidí, jednou jim to úplně stačilo.

Video Zeman a jeho proslov - Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Drahošovi paradoxně může pomoct jeho bezvýraznost. Zatímco spící Schwarzenberg byl nepřijatelný i pro mnohé z těch, které Zeman na Hradě strašil už tehdy, bývalý nejvyšší vědec nikoho nepobuřuje. Možná i proto, že nemá čím: působí jako muž bez názoru a vlastností. Své voliče už k jeho volbě vyzvali téměř všichni poražení. Drahoš na oplátku slíbil, že do druhého kola půjde „jako vrchní velitel armády“, což vyslyšel Zeman.

Video Drahoš se střetne ve volbách se Zemanem. K čemu vyzval svého soupeře? - Zuzana Štíchová, Aleš Bruclík
1080p 720p 360p

Prezident sice oficiálně nevede žádnou předvolební kampaň, když jen pět let jezdí za voliči za jejich vlastní peníze do krajů a i billboardy za něj museli vylepit jiní. Teď ale Drahošovi kývl na televizní debatu. Vzhledem k tomu, jak si Drahoše v televnízm duelu bez moderátora zle povodil i Horáček, moc bych na to nesázel. Zeman si chytře počkal na finální souboj jeden proti jednomu, a když zrovna nemá „virózu“, televizi si na rozdíl od Drahoše užívá podobně jako profesionální rozdavači radosti.

Video Celý záznam s titulky: Na Zemana vystartovala polonahá aktivistka a křičela, že je prezident Putinova děvka. Zemana odvedla ochranka viditelně otřeseného - Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Ostatně jeden z nich, Karel Gott, Zemana ve volbách podpořil a vůbec nebyl sám. Přímo ve volební místnosti ho pozdravila nahými prsy s nápisem, že je „Putinova děvka“, feministka, za což si na ní svou profesionální připravenost vyzkoušela prezidentova ochranka. Právě to zatím zůstává asi nejjasnějším tvrzením jinak nudné předvolební kampaně, kde se kandidáti nejvíc trumfovali v umělém češství.

Doporučujeme
soudny-den ( 15. ledna 2018 22:16 )

Slušný voliči, pracujicí,rodiny,duchodci volte Zemana!!! Začína boj zločincu z Prahy ODS TOP KDU STAN PIRATU novinářu,České televize,politologu aktivistu,kavárny zmetku,hnusu umělcu a další svoloče placenou mafii s naších peněz!! Pražáci si vždy chrochtali,kradli,rabovali,ted se potřebují zbavit intrikama Zemana Babiše a začnou orgie pod vedením největšího zla!! Sluhy pedofila Drahoše miliardářum,vítače EU,muslimské zvěře a jmenovaných hoven. A kraje,města,obce zase dostanou drobky ze švedských stolu pražské mafie!! Proto všichni musíme táhnout ze provaz největší politické jistoty Zemana!!! Není rozumější volby než ing.Miloš Zeman!!!!! Smečka darmožroutů, vexláků,zlodějů všeho druhu, podvodníků,khokoů,se spolčuje a vystrkuje stejného bezpáteřního sebestředného pedofilniho noumu Drahoše na Hrad,aby tato zlodějnami zbohatlická pakáž zas vzala otěže do rukou a zatočila s lidmi, kteří mají jen jedinou možnost nadávat na internetu. Jak jednoduché.Toto tady pokračuje v různých obměnách.Prostě smečka zlodějů drží při sobě,ten odporný Horáček si kampan platil ze svého nějakých děsítek milionů,to si vydělal? Drahoše senilního dědka tam potřebují jako nastrčenou figurku a jemu to před smrtí stačí.Nedopustte aby tato mafie znovu ovládla moc vČR, vzpomente na Zrudičku Topolánka, Nečase, Němcovou ,KALOUSKA Stanuru a ožralu Havla, který byl průkopníkem všeho hnusu.Zeman je vzdělaný člověk po všech stránkách, ani jeden na něj nemá,hovoří několika jazyky a žádná situace ho nezaskočí. Takový člověk samozřejmně jim vadí.Pane Zeman věřím že síla celé republiky převáží kavárenské ožralé zloděje z Prahy Mě stačí pohled na Drahoše a mám jasno "křivá huba, křivý charakter". Jeho křivý úsměv znamená jediné, pohrdání a sebestřednost.Tomu člověku nevěřím ani nos mezi očima. Manipulovatelný, přizpůsobivý, poslušný, hlavně aby byl někdo a udělá pro to cokoliv. Ten bude vyšlapovat dle Bruselu a Merkelové jako hodinky.

jjusa ( 15. ledna 2018 12:14 )

Jak se choval Drahoš po volbách vypadá nyní jinak,zdá se mi jako křivák který se chce zalíbit aby vyhrál za každou cenu a pomáhají mu v tom média a hlavně tady "seznam" očerňuje Zemana,myslí si že to pomůže?Ti kdo ho chtějí volit znovu ho budou volit a nepomůže ani špína o které píší,všichni ho totiž znají.

luder ( 15. ledna 2018 10:17 )

Vy byste se určitě nelekl, vy jste superman!

luder ( 15. ledna 2018 10:05 )

Prezidentovi nenáleží, aby se sám ochraňoval; od toho má ochranku! Kdyby ji zlískal holí, tak by havloidi řvali, že je surovec a rváč..!

luder ( 15. ledna 2018 10:00 )

Já věřím, že Česká republika není národ vlastizrádců a prodejných prostitutek jako Drahoš a všichni vlastizrádci, kteří mu vhodili hlas. Jestli do dnešní doby byl v České republice relativně klid tak po převzetí prezidentského úřadu Drahošem jestli vyhraje se tady z toho poděláme všichni, i ti, kteří mu dají svůj hlas. Dobře si to rozmyslete , jestli chcete žít v klidu a pohodě nebo v každodenních starostech o svůj život, starosti o své děti jestli je nějaký nebezpečný deviant z Blízkého východu neznásilní, neokrade, nezmlátí , nevjede autem do davu lidí, nepolije kyselinou, nebodne nožem do zad a co hlavně, budeme muset pracovat na další miliony negramotných a nezcivilizovaných opičáků odněkud z pralesa. Hlavně přemýšlejte komu svůj hlas vhodíte do urny. Já mám jasno, protože chci žít v klidu a míru tak budu volit opět pana Zemana a jestli někdo namítá, že hrozba pro Č.r. jsou lidé jako je Mynář či Nejedlý tak ať dokáží, že se ti dva zpronevěřili ve svých funkcích!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa