Komentář: Zemana nezastavila ani nahá ženská prsa. Drahoš to zkusí ve 2. kole

Autor: Petr Holec - 
14. ledna 2018
05:20

Průzkumy volebních preferencí tentokrát neselhaly a první kolo prezidentské volby dopadlo podle jejich dlouhodobých trendů. S téměř 40 procenty jasně vyhrál prezident Miloš Zeman a druhý skončil s 26 procenty Jiří Drahoš. Volby taky potvrdily, že kromě Mirka Topolánka málokdo toužil po jeho návratu do politiky, expremiér utrhl jen čtyři procenta. A adept na třetí místo Michal Horáček skončil se svým kýčem až čtvrtý, asi největší „drama“ voleb.

Volby prezidenta úplně překryly důsledky nedávných sněmovních voleb a sestavování vlády, které poslední dobou drama naopak nepostrádá. A to ani, když ho nečekají sami poslanci. Jediným tématem prvního kola prezidentské volby se tak, kromě bezpečnostních rámů na Pražském hradě a milých tweetů Jiřího Ovčáčka, stal Zeman. Chtějí Češi další pětiletku prezidenta, jenž z prezidentství dělá stále bizarnější reality show, nebo už jsme toho se Zemanem zažili tolik, že je čas na změnu a nové bonmoty?

Video  Komentátor Petr Holec o výsledcích voleb  - Blesk Zprávy

První kolo volby na to dalo i nedalo jasnou odpověď. Určitě ji dalo výrazným vítězstvím Zemana, jehož volilo o 600 000 voličů víc než Drahoše, svého druhu KO. Nedalo ji ale tím, že „antizemanovské“ kandidáty dohromady volilo víc lidí než prezidenta. Statisticky tak Zemana na hradě chceme i nechceme. Jenže volby nejsou statistika, jak ukázala předchozí prezidentská volba. Rozhodují emoce včetně těch horších a ty jsou nevyzpytatelné.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Ve volbách 2013 Zeman získal v prvním kole jen 1,2 milionu hlasů, v podstatě stejně jako druhý mladý „pekáč“ jménem Karel Schwarzenberg. Druhé kolo zválcoval s 2,7 milionu hlasů, zatímco „kníže“ svůj zisk vytáhl jen na 2,2 milionu hlasů. Ve druhém kole také přišlo volit míň lidí, jednou jim to úplně stačilo.

Video  Zeman a jeho proslov  - Lukáš Červený

Drahošovi paradoxně může pomoct jeho bezvýraznost. Zatímco spící Schwarzenberg byl nepřijatelný i pro mnohé z těch, které Zeman na Hradě strašil už tehdy, bývalý nejvyšší vědec nikoho nepobuřuje. Možná i proto, že nemá čím: působí jako muž bez názoru a vlastností. Své voliče už k jeho volbě vyzvali téměř všichni poražení. Drahoš na oplátku slíbil, že do druhého kola půjde „jako vrchní velitel armády“, což vyslyšel Zeman.

Video  Drahoš se střetne ve volbách se Zemanem. K čemu vyzval svého soupeře?  - Zuzana Štíchová, Aleš Bruclík

Prezident sice oficiálně nevede žádnou předvolební kampaň, když jen pět let jezdí za voliči za jejich vlastní peníze do krajů a i billboardy za něj museli vylepit jiní. Teď ale Drahošovi kývl na televizní debatu. Vzhledem k tomu, jak si Drahoše v televnízm duelu bez moderátora zle povodil i Horáček, moc bych na to nesázel. Zeman si chytře počkal na finální souboj jeden proti jednomu, a když zrovna nemá „virózu“, televizi si na rozdíl od Drahoše užívá podobně jako profesionální rozdavači radosti.

Video  Celý záznam s titulky: Na Zemana vystartovala polonahá aktivistka a křičela, že je prezident Putinova děvka. Zemana odvedla ochranka viditelně otřeseného  - Jan Jedlička

Ostatně jeden z nich, Karel Gott, Zemana ve volbách podpořil a vůbec nebyl sám. Přímo ve volební místnosti ho pozdravila nahými prsy s nápisem, že je „Putinova děvka“, feministka, za což si na ní svou profesionální připravenost vyzkoušela prezidentova ochranka. Právě to zatím zůstává asi nejjasnějším tvrzením jinak nudné předvolební kampaně, kde se kandidáti nejvíc trumfovali v umělém češství.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jjusa ( 15. ledna 2018 12:14 )

Jak se choval Drahoš po volbách vypadá nyní jinak,zdá se mi jako křivák který se chce zalíbit aby vyhrál za každou cenu a pomáhají mu v tom média a hlavně tady "seznam" očerňuje Zemana,myslí si že to pomůže?Ti kdo ho chtějí volit znovu ho budou volit a nepomůže ani špína o které píší,všichni ho totiž znají.

luder ( 15. ledna 2018 10:17 )

Vy byste se určitě nelekl, vy jste superman!

luder ( 15. ledna 2018 10:05 )

Prezidentovi nenáleží, aby se sám ochraňoval; od toho má ochranku! Kdyby ji zlískal holí, tak by havloidi řvali, že je surovec a rváč..!

luder ( 15. ledna 2018 10:00 )

Já věřím, že Česká republika není národ vlastizrádců a prodejných prostitutek jako Drahoš a všichni vlastizrádci, kteří mu vhodili hlas. Jestli do dnešní doby byl v České republice relativně klid tak po převzetí prezidentského úřadu Drahošem jestli vyhraje se tady z toho poděláme všichni, i ti, kteří mu dají svůj hlas. Dobře si to rozmyslete , jestli chcete žít v klidu a pohodě nebo v každodenních starostech o svůj život, starosti o své děti jestli je nějaký nebezpečný deviant z Blízkého východu neznásilní, neokrade, nezmlátí , nevjede autem do davu lidí, nepolije kyselinou, nebodne nožem do zad a co hlavně, budeme muset pracovat na další miliony negramotných a nezcivilizovaných opičáků odněkud z pralesa. Hlavně přemýšlejte komu svůj hlas vhodíte do urny. Já mám jasno, protože chci žít v klidu a míru tak budu volit opět pana Zemana a jestli někdo namítá, že hrozba pro Č.r. jsou lidé jako je Mynář či Nejedlý tak ať dokáží, že se ti dva zpronevěřili ve svých funkcích!

karancita ( 15. ledna 2018 09:07 )

Ona ho nezastavila, on jen pod tím pohledem padal rovnou na pusinku a nebýt ochranky, tak vzal hlavou o stůl. A pak ho ochranka tahla jako nějaký pytel brambor, neboť mu nohy vypověděly službu. Je to již starší člověk a unavený, je to na něm vidět, měl by odpočívat a ne znovu kandidovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud