Fond, o kterém Blesk píše v projektu Srdce pro vás, pomáhá především prověřeným neziskovým organizacím, které už vědí, kam je jaká koruna potřeba. „Pomáháme upřímně, pomáháme srdcem. Sama vím, jaké to je potřebovat pomoc, podporu a pochopení. Moje dětství a dospívání nebyla procházka růžovou zahradou. Rodiče se rozvedli, když mi bylo třináct. Vyrůstala jsem se dvěma mladšími sourozenci.

Později k nám přibyl ještě mladší nevlastní bratr. Mamka měla dvě práce. Já byla pro sourozence jako maminka i tatínek v jednom. Ráno jsem s nimi dělala domácí úkoly, připravovala jsem jim svačiny a více méně jsem se ve třinácti letech starala o celou domácnost,“ říká zakladatelka fondu Simona Kijonková.

NFSK za 12 měsíců vybral už přes 60 projektů, cílených na lidi v nouzi. „Nejvíce z nich v loňském roce bylo zaměřeno na děti. Do této oblasti směřovala částka přes dva miliony korun,“ říká ředitelka fondu Barbora Bachmeierová.

700 tun pomoci

S humanitární organizací ADRA pomáhal NFSK v roce 2022 i ve válkou zasažené Ukrajině, kam společnými silami vypravili 35 kamionů s více než 700 tunami materiální pomoci. A spolupráce trvá i nadále.

Koho podporují?

NFSK oficiálně zahájil činnost loni na konci března a od té doby přijal více než 100 žádostí. Orientuje se na podporu neziskových organizací, a to v rámci stanovených tří pilířů podpory.  „Jde o znevýhodněné děti, rodiče samoživitele a technologie, usnadňující život lidem v nouzi,“ popisuje ředitelka.

 Předčasně narozené, ale i umírající děti

Mezi podpořenými projekty NFSK byl například projekt Pomozte dětem – celorepublikový sbírkový projekt s maskotem žlutého kuřete na přímou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem, dále organizace Nedoklubko pomáhající rodinám předčasně narozených dětí nebo Mobilní hospic Ondrášek s projektem na zajištění dětské mobilní hospicové péče.

Otevřený systém žádostí

Organizace se se svými projekty mohou s žádostí o podporu hlásit průběžně. Fond má otevřený systém příjmu žádostí. Bližší informace najdete na: www.nfsk.cz

Kontakt

Nadační fond Simony Kijonkové

Adresa: Českomoravská 2408/1a, 190 00 Praha 9

Web: www.nfsk.cz

E-mail: info@nfsk.cz

Datová schránka: ewh57cw

Pomoci můžete i vy!

Nadační fond Simony Kijonkové pomáhá všude, kde je to potřeba. Spolu s ním můžete pomáhat i vy! Stačí jakýkoliv příspěvek poslat na číslo účtu veřejné sbírky: 253 726 0100/2600. Každá koruna pomáhá!

Fotogalerie
7 fotografií