Rozcvička s míči

„Cviky a překážky se mění podle naší zdatnosti a aktuální únavy. Občas máme rozcvičku na velkých (gymnastických) míčích, jindy s overbally (malé míčky hlavně na posilování) nebo s tyčkami, které máme rozkmitat, ale nedovolit jim, aby rozkmitaly ony nás. Občas je to celkem výzva, musím říct. Ono se to nezdá.“

Nácvik chůze

„Na pásu stále potřebuji myslet na to, že se musím narovnat, zpevnit se, podsadit pánev, koukat před sebe, a do toho musím chodit. Tady na fotce je nácvik správné chůze na pásu. Vždycky mi k tomu říkají: Jako kdyby ses brodila v bazénu plném medu, zapoj pánev.“

Může za to zlatý stafylokok

Evička před více než rokem přišla o obě dolní končetiny. A to poté, co její tělo napadl na jarních prázdninách, které trávila s rodinou v Rakousku, zlatý stafylokok. „Zkolabovala jsem uprostřed noci. Udělalo se mi špatně, omdlela jsem,“ vzpomíná Evička.

Nejdříve se lékaři domnívali, že je pouze dehydrovaná a vyčerpaná, následně jí ale v nemocnici v Lienzu začaly selhávat ledviny a upadala do septického šoku. Následoval rychlý převoz do Villachu sanitkou, protože vrtulník kvůli hustému sněžení nedokázal vzlétnout. Nakonec skončila v Klagenfurtu, kde jí v důsledku rozvinuté infekce museli lékaři amputovat obě dolní končetiny.

Pojďte také na Sněžku

Evička se stala tváří charitativní akce Na Sněžku, kterou pořádá Nadační fond KlaPeto a která se uskuteční už v sobotu 25. května. „Letošní charitativní výstup na Sněžku bude trochu jiný, protože Evča chce spolu s námi na nejvyšší českou horu vyjít! Ne pro sebe, ale pro ostatní handicapované děti – to je obrovská výzva a doufáme, že se k nám přidá co nejvíce lidí,“ lákají na akci zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Pomozte tričkem

Nezapomeňte, že i tento rok nechalo KlaPeto vytvořit speciální tričko pro pochod. Zakoupit je můžete za 300 Kč přímo na stránkách www. klapeto.eu a tím podpoříte nejen Evičku, ale i další děti, které budou po charitativní akci vybrány a jejich rodiny získají peněžní pomoc. Případně můžete zaslat i peníze na transparentní účet Nadačního fondu KlaPeto: 2001375049/2010.

„Chtěli bychom Evče umožnit věnovat se naplno sportu a lyžování, takže jí vybrané peníze poslouží na sportovní protézy. A samozřejmě, jako vždy, sbírka pomůže i dalším handicapovaným dětem na speciální rehabilitace, kompenzační pomůcky...,“ dodala Kateřina Klasnová.

Fotogalerie
35 fotografií