Dennis patří mezi více než stovku dětí, kterým se v současnosti snaží splnit přání nadační fond PINK BUBBLE. A právě tato organizace se zapojila do projektu Srdce pro vás a deník Blesk o ní píše celý červen.

Příběh Dennise Urce začíná v roce 2012. „Nejdříve jsem kašlal, byl více nemocný, více unavený, špatně se mi spalo, v noci jsem se hodně potil a svěděla mě celá kůže, a přitom jsem neměl žádnou vyrážku,“ popisuje Dennis s tím, že po první řadě vyšetření skončil v brněnské nemocnici s diagnózou Hodgkinův lymfom.

„To je zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. A tak mi začaly chemoterapie. První dvě nezabraly, tak mi dali silnější. Ty už zabraly a následovalo ozařování,“ vzpomíná. Věřil, že bude v pořádku, jenže…

Po půlroce šel na kontrolu, kde mu lékaři oznámili, že se nemoc vrátila. Znovu musel docházet na chemoterapie, znovu následovalo ozařování. „Po tom všem se lékaři rozhodli pro transplantaci mých kmenových buněk. To mi bylo devatenáct a následně to vypadalo, že jsem už zdravý. Ale před dvěma roky se to objevilo znovu,“ říká Dennis.

Těsně před kontrolou, kde mu doktoři potřetí objevili v těle rakovinu, se Dennis zamiloval. Jak na svoji přítelkyni Denisu (20) a velkou oporu v jedné osobě narazil? „Její brácha od 2,5 roku bojoval s leukemií a při mé první léčbě jsme se vlastně léčili spolu. No a přes rodiny jsme se nějak k sobě dostali.“

„Bylo léto, já byl zdravý a oni mi řekli, že se to vrátilo. To jsme s Denisou byli měsíc. Takže znovu jsem musel na chemoterapie, znovu na ozařování s tím, že pro doktory jsem byl už vzácnější případ, a tak se rozhodli vyzkoušet bioléčbu,“ prozrazuje mladík s tím, že se jednalo o dražší léky a musel čekat na vyjádření pojišťovny tři měsíce, než mu léčbu schválí. Po bioléčbě následovala opět transplantace.

„Tentokrát jsem měl už dárkyni. Vím jen, že to byla Němka, ročník 96, jako já, a že měla 69 kilo. Nic jiného jsem nevěděl,“ dodává, že následujících 36 dnů strávil v uzavřené místnosti, kam za ním chodili pouze lékaři a sestřičky, s ostatními komunikoval přes sklo a pomocí sluchátka.

Na nadační fond PINK BUBBLE Dennise upozornila sestřička v nemocnici. „Od té doby jsem se účastnil takového srazu jejich onkologických pacientů v Praze. Nebo třeba díky nim vyjel na zimní ozdravný kemp, který se konal na horách. Sice jsem tam jel při léčbě a nemohl nic moc dělat, ale aspoň jsem byl na čerstvém vzduchu a třeba lanovkou jsme se dostali až na Sněžku, to bylo fajn,“ vzpomíná Dennis.

Organizace zároveň nabídla mladíkovi, že mu splní jedno přání. „Rozhodl jsem se pro dovolenou pro mě a moji přítelkyni, která je se mnou dva roky, celou dobu mě podporuje, tak by si taky zasloužila odpočinout a vypnout. Vybrali jsme si wellnes pobyt v Praze, kterou chceme prozkoumat a například vyrazit do pražské zoo, kde jsme ani jeden nebyli,“ prozradil Dennis.

Dennisův příběh se do povědomí lidí dostal hlavně v roce 2016. V tu dobu se pro něj hledal vhodný dárce kostní dřeně. Na jižní Moravě, hlavně v Kyjově se do registru dárců zapisovali hromadně studenti i učitelé ze středních škol, ale i úředníci z radnic. Dokonce i fotbalisté. Například ti z 1. SC Znojmo pro něj udělali akci s názvem Kopeme za Dennise a nabírali dárce přímo během prvoligového utkání.

Vše o Srdci pro Vás naleznete: ZDE!

Srdce pro vás - LATA:

Video
délka: 01:40

Srdce pro vás - LATA Blesk TV

Fotogalerie
6 fotografií