Organizaci IQ Roma servis se deník Blesk věnoval celý duben. „Pro nás je stěžejní mladá romská generace, kde je nejvíce potenciálu k řešení,“ vysvětlovala na jaře ředitelka Katarína Klamková (39) s tím, že Romové nemají obvykle v rodině silné ekonomické zázemí a vlastně jim nikdo jiný nepomůže.

A jak nyní společný projekt Blesku a Nadačního fondu J&T hodnotí? „Díky Srdci pro vás se k nám dostala příjemná zpětná vazba na naši práci a měli jsme větší nárůst fanoušků na sociálních médiích. Jsme rádi, že jsme se projektu zúčastnili,“ říká PR manažerka organizace Ivona Parčiová.

Za měsíc se na IQ Roma servis vybralo 12 711 Kč. „Za finanční dar jsme velmi vděčni. Využijeme jej k podpoře vzdělávacích a profesních úspěchů motivovaných romských studentů stipendijního programu Gendalos, jako například učebnice, jízdné do školy, školné a další potřebné pomůcky spojené přímo se studiem,“ dodala Parčiová.

Cíle IQ Roma servisu

  • Zažít a doprovázet vzdělávací úspěch romských dětí a mládeže.
  • Zvýšit pracovní příležitosti a pracovní hrdost Romů.
  • Snížit předluženost a problémy s dluhy mezi klienty.
  • Pozitivní obraz, hrdost a občanská angažovanost Romů.

Grant pro organizace

Blesk chce pomoci nadacím, spolkům, nadačním fondům či obecně prospěšným společnostem. V rámci projektu Srdce pro vás spolupracujeme s Nadačním fondem J&T. A ten nově vypisuje grant.

Co je cílem? Umožnit neziskovým organizacím projít hodnocením spolehlivosti, ucházet se o značku Spolehlivá veřejně prospěšná společnost a pomoci získat finanční podporu prostřednictvím DMS kampaně.

A hlavně – vybrané neziskové organizace dostanou rozsáhlý prostor v deníku Blesk. Hlaste se ZDE až do 30. 6. 2017.

Fotogalerie
9 fotografií