„Fungujeme více než dvacet let a náš hlavní program se jmenuje Ve dvou se to lépe táhne. V něm pomáháme mladým lidem v obtížné životní situaci,“ říká o organizaci její ředitelka Markéta Ježková s tím, že většinou se jedná o mladé lidi, kteří mají problém s dospíváním.

„Když se k tomu navíc naskytne psychický problém nebo problém s komunitou, případně s vrstevníky a s autoritami, tak by to mohlo sklouznout k většímu průšvihu,“ pokračuje.

Organizace zatím z části peněz zrekonstruovala místnost. „Tu budou využívat dobrovolníci pro svá supervizní setkání a klienti pro skupinové aktivity, např. IT kroužek. Konkrétně jsme koupili dva kancelářské stoly, štětce, barvy na nábytek, samolepicí tapety a nástěnné hodiny. Místnost velice potřebujeme a jsme rádi, že díky pomoci čtenářů se nám ji podařilo upravit tak, aby vyhovovala svému účelu,“ dále popisuje Ježková.

Nasbírané peníze zaslali z části čtenáři Blesku přes dárcovské SMS a část peněz přidal Nadační fond J&T, který na projektu spolupracuje právě s Bleskem.

Po článcích se ozývají lidé z celé republiky

A jak hodnotí zpětně ředitelka možnost představit organizaci LATA v deníku Blesk? „Jsme velmi rádi, že nám byla možnost účastnit se projektu nabídnuta. Naše organizace je známá na poli odborné veřejnosti ale »laikové« nás spíše neznají. Třeba je ani nenapadne, že hodně problémů dospívajících se dá řešit mentoringem, a existují organizace, které se tím zabývají,“ prozradila Markéta Ježková.

„Po článcích v Blesku se nám ozývali lidé z celé republiky, že třeba mají ve svém okolí někoho, kdo by potřeboval pomoci. Bohužel zatím fungujeme pouze v Praze a přilehlých oblastech, ale dlouhodobě se snažíme o předávání programu i do jiných regionů. Ráda bych na tomto místě poděkovala všem čtenářům, kteří nám pomohli. Jakékoli pomoci si moc vážíme," doplnila Ježková.

Grant pro organizace

Blesk chce pomoci nadacím, spolkům, nadačním fondům či obecně prospěšným společnostem. V rámci projektu Srdce pro vás spolupracujeme s Nadačním fondem J&T. A ten nově vypisuje grant.

Co je cílem? Umožnit neziskovým organizacím projít hodnocením spolehlivosti a ucházet se o značku Spolehlivá veřejně prospěšná společnost. Pomoci získat finanční podporu prostřednictvím DMS kampaně.

A hlavně – vybrané neziskové organizace dostanou rozsáhlý prostor v deníku Blesk. Hlaste se až do 30. 6. 2017 ZDE.

Více naleznete ZDE.

Fotogalerie
4 fotografie