Ralf má se soužitím s lidmi problémy. Do soukromého útulku v Maloticích byl odložený před půl rokem. Důvodem byla agresivita k lidem v bytě. „Je to pes, který je tu úplně od začátku, tedy nejdéle. Vždy, když nám lidé řeknou, že je pes agresivní, tak to tak bereme, ale děláme si k tomu vlastní obrázek pak sami, jak se ten pes u nás chová,“ popsal Blesku vedoucí ošetřovatel a výcvikář Dogpointu Jan Jurák.

„Ralfík se choval normálně a působil jako veselý pes. Mysleli jsme si tedy, že byl problém v tom, že majitel nepochopil toho psa, toho plemene. A vznikaly konfliktní situace,“ pokračuje s tím, že teriér je svým způsobem stále lovecké plemeno.

Ralfík se v útulku dlouho neohřál a ani ne po měsíci dorazil zájemce. „Podíval se na něj, vyvenčil ho a rovnou si ho odvezl. Ale už z auta volal, že se psem asi není úplně vše v pořádku, že vrčí a nekontrolovatelně startuje. A druhý den nám ho přivezl zpět. Pak uběhl další měsíc a dorazil další zájemce. Vše si vyslechl a po delším rozmýšlení si ho vzal a druhý den nám ho zase vrátil,“ říká výcvikář. „U nás Ralfík funguje suprově. Má svůj kotec, je venku, pobíhá tu po zahradě. I když jsme se ho snažili vyprovokovat, nikdy nebyl takový, jak ho popisují,“ uzavírá.

Soukromý útulek Dogpoint využívá k propagaci svých čtyřnohých svěřenců a hledání nových páníčků moderní technologie. Se psy pracuje i po psychologické stránce.

DALŠÍ PŘÍBĚHY RUBRIKY SRDCE PRO VÁS NAJDETE ZDE...

Fotogalerie
4 fotografie