Štěňata najdou domov snadno. Co však starší psi, hafani se zdravotními problémy nebo poruchami chování? Ti často v kotcích některých útulků prožijí osamělé roky a pak zemřou. A právě to se snaží Michaela Zemánková (28) změnit.

Věří totiž, že nový domov může získat každý pes. Proto založila se svými kolegy útulek Dogpoint, který vám v červenci představujeme v rámci projektu Srdce pro vás. „Chtěli jsem dělat útulek prostě jinak, pozitivněji, transparentněji,“ vysvětluje Michaela, která působí ve funkci ředitelky.

„Víme, že je důležité soustředit se na propagaci. Proto každému pejskovi vytvoříme na webu jeho osobní medailonek. Tam se potenciální páníčci dozví, čím si prošel, jaké má vlastnosti, v čem vyniká, co mu dělá problémy,“ popisuje Michaela.

Ke komunikaci se zájemci o pejsky organizace Dogpoint využívá i sociální sítě. Zajímavé příběhy zveřejňují i jako videa. Soustředí se při tom i na psí seniory, jejichž propagaci a nabídku útulky často podceňují, protože nevěří, že by čtyřnohého »důchodce « mohl někdo chtít.

Dogpoint pomáhá opuštěným a týraným pejskům nejen nacházet domov, ale také je na nový život v rodině připravit. „S pejsky pracujeme i po psychické stránce. Nikdy si rovnou neřekneme, ten kouše, ten do nového domova nemůže. Věřím, že s každým psem se dá pracovat,“ vysvětluje Michaela.

Útulek Dogpoint, který s kolegy založila v přírodě nedaleko Malotic na Kolínsku, je otevřený i pro ty, kteří právě pejska adoptovat nemohou, ale péče o opuštěné hafany je zajímá a chtějí pomoci. Nabízí i možnost pejsky venčit.

Čemu se Dogpoint věnuje?

  • Stará se o opuštěné psy a hledá pro ně domov.
  • Připravuje je na začlenění do nových rodin.
  • Organizuje kurzy pro majitele, kteří nezvládají své hafany.
  • Odchytává ve spolupráci s obcemi toulavé psy.

Chcete vědět víc? Podívejte se na www.dog-point. cz, nebo zajeďte do útulku do Malotic (Kostelec nad Černými lesy).

Chcete pomoct i vy?

Chtete pomoci konkrétní organizaci? Pošlete dárcovskou SMS ve formátu DMS SRDCEPROVAS na telefonní číslo 87 777. Cena 1 SMS je 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz

Můžete poslat i dar převodem z účtu na dárcovské konto 0002160016/5800 projektu Srdce pro vás (je vedené pod Nadačním fondem J&T). Peníze zaslané v konkrétním měsíci vždy poputují k vybrané organizaci, o které se píše.

Přehled jednotlivých organizací i příběhů najdete na www.srdceprovas.cz

Fotogalerie
5 fotografií