"Chceme ukázat, že senioři jsou lidé jako my mladí,“ tvrdí Jiří Hrabě, šéf Elpidy, která byla zahrnuta do projektu Blesk srdce pro vás v srpnu. A proč se rozhodli v Elpidě zaměřit právě na vzdělávání seniorů?

„Důvodem je to, že v Česku je společně ještě s Maďarskem asi největší ageismus, tedy negativní postoj ke stáří. Řada lidí si představuje seniora jako člověka, který překáží v tramvaji. To my chceme změnit. A právě vzdělávání je jednou z cest, jak toho dosáhnout,“ vysvětluje dále Hrabě.

Jak šéf Elpidy nyní, více než tři měsíce od zveřejnění prvního článku, hodnotí projekt Srdce pro vás?

„Za účast v tomto projektu jsme moc rádi. Dostali jsme tak možnost představit projekty pro seniory, které Elpida už 13 let dělá, širší veřejnosti. Hodně čtenářů se zajímalo například o telefonní krizovou Linku seniorů, která na bezplatném telefonním čísle 800 200 007 pomáhá nejen seniorům, ale i lidem o seniory pečujícím,“ pokračuje Hrabě.

Vybralo se 13 067 Kč

Celý srpen měli čtenáři možnost Elpidu finančně podpořit. Spolu s příspěvkem od Nadačního fondu J&T se nakonec vybralo 13 067 Kč. „Za vybrané peníze čtenářům moc děkujeme. Zrovna potřebujeme pořídit nové židle do naší počítačové učebny v Centru Elpida, aby se seniorům u počítačů a tabletů dobře sedělo. Částku použijeme na nákup židlí,“ prozrazuje Jiří Hrabě, jak s vybranými penězi v Elpidě naloží.

Elpida

Pražská organizace, která pomáhá seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti. Provozuje Linku pro seniory a Centrum Elpida – vzdělávací a společenské centrum, místo pro setkávání seniorů.

Fotogalerie
6 fotografií